دستور آشپزی

  1. خانه
  2. دستور آشپزی
پیراشکی مرغ

پیراشکی مرغ

دستور آشپزی
طرز تهیه پیراشکی مرغ یکی  از غذاهای پرطرفدار امروزی، پیراشکی است. و این غذای خوشمزه معمولا به عنوان یک عصرانه یا پیش غذا شناخته و مصرف می شود. البته بعضی…
ادامه مطلب…
پیتزا مارگاریتا

پیتزا مارگاریتا

دستور آشپزی
پیتزا مارگاریتا یکی از پیتزاهای پرطرفدار و خوش مزه ی ایتالیایی است. که در اینجا دستور تهیه ی آن را برای شما عزیزان آورده ایم. ما امیدواریم این پیتزای فوق…
ادامه مطلب…

اگر بخواهیم دستور آشپزی را تعریف کنیم، می توان گفت دستور آشپزی یک تکنولوژی و مهارت، و یا یک هنر برای تهیه ی غذا با حرارت دادن یا بدون حرارت است. هنر آشپزی مجموعه ای از مهارت ها برای تهیه ی انواع غذا محسوب می شود که زیر مجموعه ی بزرگی از فنون، ابزارها، ترکیبات، مواد اولیه و … برای بهبود هضم و توسعه ی طعم را شامل می شود. لازمه ی یک آشپزی خوب و موفق، اندازه گیری و ترکیب منظم و اصولی مواد اولیه برای دست یابی برای کسب نتیجه ی مطلوب است. برخی از عوامل می توانند موفقیت نهایی در آشپزی را تحت تاثیر قرار می دهند از جمله ی این عوامل می توان به متغیر بودن مواد اولیه و سطح کیفی آن ها، ابزار کاربردی، شرایط محیط آشپزی، مهارت های آشپز و … اشاره کرد.

از قدیم تا به امروز، آشپزی در سراسر نقاط دنیا، بازتابی از ملاحظات غذایی، کشاورزی و مواد اولیه، سلیقه های بومی، اقتصاد، فرهنگ و مذاهب بوده است. بر خلاف تصور اکثر افراد، آشپزی یک علم و یک هنر است. هر چند امروزه به دلیل زندگی صنعتی و تکرار هر روزه ی آن، از حوزه ی هنری خارج شده و به کاری وقت گیر تبدیل شده است. شاید همین تغییر سبک زندگی، مردم و هنر آشپزی را به سمت تهیه ی غذاهایی با سرعت بیشتر و مواد اولیه ی در دسترس تر سوق دهد. فست فودها در دنیای امروز به سرعت جای خود را در بین انتخاب های مرد و آشپزها باز کردند. از جمله دلایل  افزایش محبوبیت این سبک از غذاها می توان به  تنوع در طعم و مواد اولیه، ساده و در دسترس بودن، سرعت در تهیه و … اشاره کرد.

شرکت پونک شیر خاوران همسو با تغییرات ذائقه ی مردم و سبک آشپزی مدرن، اقدام به تولید انواع پنیر پیتزا، خمیر پیتزا و خمیر پیراشکی  کرده است. در اینجا دستور تهیه ی انواع پیتزا و پیراشکی را برای شما عزیزان آورده ایم. و امیدواریم از آشپزی کردن با محصولات ما لذت ببرید و آشپزی منحصربه فردی را تجربه کنید. ما در کنارتان هستیم.