تاپینگ پیتزا

  1. خانه
  2. نمونه کار

اگر شما یک طرفدار حرفه‌ای پیتزا، یا یک فست فود دار، سرآشپز، فروشنده و یا پخش کننده‌ی پنیر پیتزا باشید احتمالا نام تاپینگ پیتزا یا تاپینگ پیتزا پروسس را شنیده‌اید. در سراسر دنیا تاپینگ پیتزا، دقیقا برابر معنی لغوی آن، یعنی چیز‌ها و موادی که بر روی پیتزا قرار می‌گیرند تعریف می‌شود. اما در کشور ما این مورد کمی متفاوت است. فست فود داران و آشپزان معمولا تاپینگ پیتزا را میز کارهای بزرگ فلزی می‌دانند که درون آن جعبه‌های فلزی در داری برای نگهداری روزانه‌ی مواد غذایی تعبیه شده است. این میز کار‌های بزرگ که معمولا از جنس استیل تهیه می‌شوند در رستوران‌ها و فست فود‌ها مورد استفاده‌ی روزمره‌ قرار می‌گیرند. اما این هم تعریف تاپینگ پیتزا نیست. در میان تولید کنندگان و فروشندگان پنیر پیتزا، این تعریف بسیار متفاوت می‌شود.

تولید کنندگان، فروشندگان و مصرف کنندگان عمده‌ی پنیر پیتزا، تعریف متفاوتی از تاپینگ پیتزا دارند. این افراد پنیر پیتزا‌ پروسسی را که در فرآیند تولید آن از کره‌ی گیاهی به جای کره‌ی حیوانی استفاده شود، تاپینگ پیتزا می‌نامند. شاید از این همه تفاوت در تعاریف و معانی متعجب شوید. ولی این تعاریف و لغات در بازار فروشندگان و مصرف کنندگان به سبکی که خودشان می‌پسندند تغییر می‌کند و کلماتی که قابل درک ‌تر و کاربردی‌تر  باشند بین بقیه‌ی اصناف و افراد نیز رواج پیدا می‌کنند و در نهایت با همان نام تجاری می‌شوند. اگر شما هم به دنبال تعریف این واژه و پیدا کردن معنی آن هستید پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی ما را در این زمینه مطالعه فرمایید.

تاپینگ پیتزا

در صنعت لبنیات و تولید پنیر به شکل صنعتی و عمده، تاپینگ پیتزا‌ها در واقع همان پینر پیتزا پروسس با کره‌ی گیاهی تعریف می‌شوند. تهیه و تولید این دسته از محصولات بسیار مشابه پنیر پیتزا پروسس ساده با کره‌ی حیوانی است و تنها تفاوت موجود بین این دو محصول صرفا نوع کره‌ی مورد استفاده است. برخی از افراد بر این باورند که تغییر نوع و منبع کره‌ی مورد استفاده در این دو محصول، تفاوت طعم و بافت زیادی ایجاد می‌کند، ولی این باور کاملا اشتباه است. از نظر ظاهر، عطر و طعم، بافت و کاربرد، هیچ تفاوت قابل ملاحضه‌ای بین تاپینگ پیتزا پروسس و پنیر پیتزا پروسس وجود ندارد و حتی در حالت عادی و شرایط یکسان، از یکدیگر قابل تشخیص نیستند. البته در این مورد ما باید خود را مدیون متخصصان تغذیه بدانیم، چون آن‌ها تمام تلاش خود را برای هر چه نزدیک‌تر کردن خواص ظاهری و تغذیه‌ای کره‌های گیاهی به نوع حیوانی آن کرده‌اند و نتیجه‌ی آن در نهایت باعث این شباهت غیر قابل تشخیص شده است.

تاپینگ‌ها به دلیل داشتن کره‌ی گیاهی در ترکیبات خود، قیمت تمام شده‌ی محصول را به شکل محسوسی کاهش می‌دهند. این مزیت باعث جلب توجه مصرف کنند‌گان عمده‌ی پنیر پیتزا، مثل فست فود‌داران و رستوران داران می‌شود. کاهش قیمت نهایی تاپینگ پیتزا، به آنان کمک می‌کند تا بتوانند پیتزا و غذا‌های پنیری را با قیمت مناسب‌تری تهیه و به مشتری نهایی تحویل دهند. از آنجایی که تفاوت عطر و طعم مشهودی نیز  بین این دو محصول وجود ندارد، بنابراین انتخاب تاپینگ‌ها برای این گروه بسیار مقرون به صرفه و توجیه پذیر خواهد بود.

مصرف کننده‌ی واقعی این محصولات، معمولا به صورت عمده خرید می‌کنند بنابراین بسته‌بندی‌های کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر را ترجیح می‌دهند. به همین دلیل این محصولات معمولا با بسته‌بندی نایلونی و یا ظرفی در  اوزان یک و دو کیلو تولید و عرضه می‌شوند.