همواره و در تمام دوران ها، صنعت لزوما باید علم محور باشد. و هر صنعتی در هر کجای دنیا، خود را از دانش فنی و اطلاعات علمی به روز دور نگه دارد و یا برای استفاده از آن مقاوت کند، به سرعت از زنجیره ی بازار حذف خواهد شد.

در دنیای امروز به پیشرفت تکنولوژی، علم و دانش محور بودن فعالیت ها اهمیت زیادی داده می شود. تا آنجا که شرکت ها و سازمان های بزرگ اقتصادی، به سمت سرمایه گذاری های چشمگیر ، برای ارتقای دانش فنی خود متمایل شده اند. اگر نگاهی به بازار تولیدات و صنایع در سراسر دنیا بیندازید خواهید دید که شرکت های موفق و صاحب نامی که امروزه همه آن ها را می شناسند، این سرمایه گذاری های پژوهشی و علمی را مدت ها قبل انجام داده اند و اکنون از سایر رقبای خود جلوتر، و در برخی موارد پیشرو هستند. ما نیز در شرکت پونک شیر خاوران بر این باوریم که افزایش مطالعات و پژوهش های علمی نقش مهم و موثری در پیشرفت و ارتقای سازمانی، افزایش کیفیت محصولات، بهبود ارائه ی محصول و افزایش نوآوری در بخش های مختلف خواهد داشت.

از این رو بر آن شدیم تا با ارائه ی مقالات تخصصی، در زمینه های مرتبط، از جمله صنعت لبنیات، صنعت نان ، مقالات پنیر پیتزا، پنیر، خمیر پیتزا، خمیر پیراشکی و … گامی هر چند کوچک در ارتقای سطح علمی و فنی خود و شما همراهان عزیز برداریم. آنچه در این بخش به آن می پردازیم شامل مقالات تخصصی در موضوعات مختلف مانند صنعت لبنیات علی الخصوص بخش های مربوط به تولید انواع پنیر، صنعت نان به ویژه بخش های مربوط به تهیه ی خمیر و نان های نیمه آماده و مقالات اجتماعی و با موضوعات روز هستند. متن کامل تمام مقالات همراه با تصاویر و ذکر منابع در زیر ارائه شده است. در صورت هر گونه سوال یا ارائه ی نظر، به وسیله‌ی راه های ارتباطی، با ما در تماس باشد.