قیمت لبنیات افزایش یافت.

۲۵ آذر, ۱۳۹۷

قیمت لبنیات افزایش یافت.

لبنیات همیشه بخش عمده ای از سبد غذایی خانوار را در تمام دنیا تشکیل می دهد. و پیرو آن قیمت لبنیات هم در معیشت مردم جامعه بسیار تاثیر گزار خواهد بود. از آنجایی که مصرف لبنیات برای همه ی مردم  ضروری و اجتناب ناپذیر است، تامین این مواد و نظارت صحیح و کامل بر نحوه ی تولید، عرضه و قیمت گذاری آن نیز بسیار مهم است.

ستاد تنظیم بازار در ۱۸ آذر قیمت‌های جدید لبنیات را اعلام کرد و تعدادی از رسانه‌ها تیتر زدند که از فردا «قیمت لبنیات در بازار ۹ درصد کاهش می‌یابد».

حدود یک هفته از آن تاریخ می‌گذرد و مردم انتظار کاهش قیمت را می‌کشند که یک دفعه قیمت جدید روی بطری‌های شیر حک می‌شود و ناباورانه می‌بینیم قیمت‌ها نه‌تنها کاهش نیافته، بلکه افزایش هم یافته است. طی یک سال گذشته قیمت لبنیات حدود ۵۰ درصد افزایش یافته و توانایی مردم برای خرید این محصول اساسی و ضروری کاهش یافته است. رسانه‌ها پیش از این بارها اعلام کرده‌اند که قیمت‌ها بیش از تصور بالا رفته و سرانه مصرف بسیار پایین آمده است. انتظار می‌رفت ستاد تنظیم بازار در قیمت‌هایی که اعلام می‌کند بیشتر مردم را مدنظر قرار دهد، اما تصمیم ستاد تنظیم بازار بیشتر به کام کارخانه‌های لبنی بوده تا مردم .
فارس
شنبه ۲۴/۰۹/۱۳۹۷

اشتراک در تلگرام
, ,
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp