بزرگترین پیتزا جهان به نام hot pizza  در گینس ثبت شد (۲۰۲۳)

  1. خانه
  2. /
  3. اخبار
  4. /
  5. بزرگترین پیتزا جهان به نام hot pizza  در گینس ثبت شد (۲۰۲۳)

امسال در سال ۲۰۲۳ بزرگترین پیتزا جهان به نام hot pizza  در گینس ثبت شد اما چطور؟ پیتزا یکی از محبوب‌ترین غذا‌های بین المللی است که خوردن آن می‌تواند یک روز معمولی ما را به بهترین شکل تغییر دهد. ما قبلا در معرفی بزرگترین پیتزا فروشی‌های جهان به نام پیتزا هات اشاره کردیم. احتمالا شما هم نام این پیتزا فروشی چند میلتی با هزاران شعبه در سراسر دنیا را شنیده‌اید.

پیتزا فروشی هات در یک اقدام جالب با همکاری یوتیوبر معروف Airrack رکورد جهانی بزرگترین پیتزای جهان را شکست. رکورد بزرگترین پیتزای جهان از سال ۲۰۱۲ در دست گروهی از سرآشپزان ایتالیایی بود اما امسال یعنی در سال ۲۰۲۳ این رکورد جابه‌جا شد و به گروه پیتزافروشی‌های هات و Airrack تعلق گرفت.

طبق گزارش‌های رسیده این پیتزا ۱۳۱۰ متر مربع مساحت و ۶۸۰۰۰ برش دارد که در مرکز کنفرانس لس‌آنجلس تهیه شده است. در این مرکز، یک ارتش بزرگ از کارگران و سرآشپزان حجم بسیار زیادی از خمیر، سس گوجه فرنگی، پنیر پیتزا و پپرونی را روی هم ‌چیدند تا یک رویداد بزرگ و جهانی را ثبت کنند. مواد مورد مورد استفاده در این پیتزا شامل ۱۳۶۵۳ پوند خمیر (۶۱۹۳ کیلوگرم) ، ۴۹۴۸ پوند سس پیتزا (۲۲۴۴ کیلو گرم)، ۸۸۰۰ پوند پنیر (۳۹۹۱ کیلو گرم) و ۶۳۰۴۹۶ تکه پپرونی بود.

بزرگترین پیتزا جهان در گینس ثبت شد

شاید فکر کنید، چیدن این حجم از مواد بر روی همدیگر یک مساله است ولی چالش بزرگ‌تر تهیه‌ی فر و اجاق برای پخت ابر پیتزا یا مگا پیتزای است. البته هیچ فری در دنیا انقدر بزرگ نیست که بتواند این حجم از مواد و پیتزا را با این وسعت بپزد، بنابراین دست اندرکاران این رویداد بزرگ، یک حرارت دهنده‌ی بزرگ را بر روی پیتزا تعبیه کردند تا بر روی مواد حرکت کند و کار پخت را انجام دهد.

دیوید گریوز، رئیس پیتزا هات در گفتگو با رویترز گفت: «که هیچ غذایی در این تلاش برای رکوردشکنی هدر نخواهد رفت چون تکه های پیتزا و همه‌ی مواد غذایی اضافی پس از تأیید رکورد، به بانک های مواد غذایی محلی و خیریه‌ها اهدا می شود.»

چرا بزرگترین پیتزا جهان ساخته شد؟

رکورد شکنی بزرگ پیتزا، با همکاری یوتیوبر معروف  «اریک دکر» به همراه «پیتزا هات» برای تبلیغ بازگشت پیتزا به سبک Big New Yorker ایجاد شده است. اما اریک دکر دلایل شخصی خودش را دارد. او اعلام کرده‌است که دو دلیل عمده برای اینکار داشته است، اولین دلیل جشن ۱۰ میلیونی شدن دنبال کننده‌گانش در یوتویوب، و دومین دلیل هم بهبود ضربه‌ی روحی یک اتفاق در کودکی‍اش و یک انتقام شخصی است. او در توضیح انتقام شخصی‌اش گفت: «وقتی ۸ ساله بودم، در یک سالن بولینگ یک مهمانی پیتزا برپا کردم و هیچ کس در آن میهمانی حاضر نشد. برای انتقام، ۱۸ سال گذشته را صرف ساختن بزرگترین پیتزای دنیا کردم و امروز این اتفاق افتاد.»

 

بزرگترین پیتزا جهان به نام hot pizza  در گینس ثبت شد
بزرگترین پیتزا جهان به نام hot pizza  در گینس ثبت شد

وقتی پیتزا هات از این چالش مطلع شد، پیتزاها فروشی‌های  زنجیره ای آن با حمایت مالی، در این رویداد جهانی شرکت کردند تا این رویا را به واقعیت تبدیل کنند.. اریک دکر نیز برای شرکت در این مهمانی پیتزا با شعار «همه یک تکه می‌گیرند» بلیط فروخت و به این ترتیب تحقق یک رویا با یک رکورد جهانی  همراه شد. در نهایت سازمان رکوردهای جهانی گینس رسماً این پیتزا را به عنوان بزرگترین پیتزا‌ی جهان را اعلام و ثبت کرد.

از توجه شما سپاسگزاریم.
سایر مطالب تکین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

The world's largest pizza called hot pizza was registered in Guinness
خمیر پیراشکی فلفلی تکین
خمیر پیراشکی زعفرانی تکین
خمیر پیراشکی ساده تکین
پنیر پیتزا رنده 2 کیلویی (ظرف) تکین
پنیر پیتزا ورقه 400 گرمی تکین
پنیر پیتزا پروسس ورقه ای 180 گرمی تکین
خمیر پیتزا مینی تکین
پنیر پیتزا یک کیلویی سوپر مارکتی رویال
پنیر پیتزا 180 گرمی تکین
پنیر پیتزا دو کیلویی تکین
تاپینگ پیتزا دانمارکی تکین
تاپینگ پیتزا ویژه تکین
تاپینگ پیتزا اسنکی تکین
خمیر پیتزا زعفرانی تکین
خمیر پیتزا ساده تکین
پنیر پیتزا ویژه ظرفی تکین
خمیر پیراشکی فلفلی تکین

جدید‌ترین مطالب