اگر تولید پنیر پیتزا، پخش و پخت آن کسب و کار شماست بخوانید!

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. اگر تولید پنیر پیتزا، پخش و پخت آن کسب و کار شماست بخوانید!

اگر تولید پنیر پیتزا، فروش پنیر پیتزا، پخش پنیر پیتزا و پخت آن کسب و کار شما محسوب می شود، پس در ادامه همراه ما باشید.

ما نمی دانیم که آیا شما می توانید این داستان را باور کنید یا نه؟ اما طبق تحقیقات ما پنیر موزارلا اولین بار زمانی اختراع شد که یک روز در یک کارخانه ی ایتالیایی، لخته ی پنیری به طور کاملا تصادفی در یک سطل آب داغ افتاد. کمی بعد، آن را با خمیر و سس گوجه فرنگی پختند و در نهایت اولین پیتزا به وجود آمد. بعضی ها اعتقاد دارند داستان همین است و هر چیز دیگری که گفته شده، اشتباه است. اما ما فعلا روی این نظریه های متفاوت بحث نمی کنیم و می خواهیم مسیر متفاوتی را ادامه دهیم.

پنیر پیتزای کشدار
پنیر پیتزای کش آمده

آیا تولید پنیر پیتزا کسب و کار شماست؟

اگر تولید پنیر پیتزا، پخش پنیر پیتزا و پخت آن کسب و کار شما محسوب می شود، بنابراین دانستن هر چه بیشتر در مورد آن می تواند به شما برای برداشتن گامی بزرگ و موثر در توسه ی کسب و کارتان کمک کند.پس در این صفحه همراه ما باشید. ما در این مقاله و سایر مطالب و مقالات سایتمان، بر این مساله متمرکز شده ایم. و برای ارتقاء سطح علمی و فنی خود و شما عزیزان در تلاشیم تا مقالات مفید و به روز دنیا را در زمینه ی کسب و کارتان به شما ارائه دهیم. و امیدواریم بتوانیم با افزایش آگاهی و دانش فنی خود و شما، گامی موثر در پیشرفت و بهبود فضای کسب و کار ایجاد کنیم. پس در ادامه ی این مقاله همراهمان باشید.

دانستنی های صنعت لبنیات
مقالات صنعت لبنیات

برای مطالعه ی مقالات بیشتر بر روی عکس بالا و یا اینجا کلیک کنید.

کسب و کار شما زنده است

اگر موادی را که در کسب و کارتان موثر هستند موجوداتی زنده در نظر بگیرید به راحتی خواهید دید که آنها هم مثل موجودات زنده به صورت مداوم در حال تغییرند. حالا بیایید پنیر پیتزا و خمیر ها را که در کسب و کار ما موثر هستند را مانند یک موجود زنده در نظر بگیریم. همانطور که هر موجود زنده ای بر محیط اطرافش تاثیر می گذارد و از محیط از تاثیر می پذیرد برای پنیر پیتزا هم همینطور است.

یک محصول با کیفیت (تولید پنیر پیتزا)

کیفیت، ویژگی ها و عملکرد پنیر تحت تاثیر ترکیبات آن متغیر است. میزان رطوبت، درصد چربی شیر پایه و مدت زمان نگهداری پنیر در مدل های مختلف متفاوت است. همانطور که میدانید یک پنیر کم عیار و بی کیفیت، می تواند یک پیتزای فوق العاده ی رستورانی را به یک فست فود ارزان تبدیل کند و برعکس، یک پنیر با کیفیت و مرغوب، می تواند یک پیتزای متوسط را به یک شاهکار خوشمزه ارتقا دهد. خب حالا سوال مهم این است که چطور پنیر خود را بهبود دهیم و آن را تبدیل به یک ماده ی غذایی ارزشمند کنیم.

بیشتر بخوانید:  استافیلوکوک‌ها در پنیر، کاهش خطرات ناشی از استافیلوکوک‌ها در فرآورده‌های لبنی

اگر می خواهید پنیر پیتزا و همراه آن کسب و کارتان ( تولید، پخش پنیر پیتزا و پخت آن) را بهبود ببخشید همراه ما باشید.

در ابتدا باید بدانید پنیرها چه شباهت ها و تفاوت هایی با هم دارند. چه چیزی یک پنیر پیتزای خوب را متمایز می کند.

بهترین پنیر پیتزا
انتخاب بهترین پنیر پیتزا

قیمت پنیر و خرید و فروش پنیر پیتزا

همانطور که می دانید قیمت محصولات لبنی و به طبع آن، پنیر، اخیرا با حذف یارانه ی مستقیم، افزایش چشمگیری را تجربه کرده است. اما متاسفانه این پایان ماجرای افزایش قیمت ها نیست. ما هنوز هم باید خود را برای افزایش قیمت ها آماده نگه داریم. این نه تنها در کشور ما بلکه در سایر کشور ها نیز ملموس و قابل پیش بینی است.

قیمت گذاری هدونیک لبنیات
قیمت گذاری هدونیک لبنیات

 

یکی از دلایل پیش بینی افزایش قیمت لبنیات در سطح جهانی، توقف تولید مونسانتو است. مونسانتو نام هورمونی است که برای افزایش ۵ تا ۱۵ درصدی شیر، به گاوها تزریق می شود. در ماه های اخیر تولید مونسانتو به دلیل مسائل فنی و کیفی ۲۰ درصد کاهش افته است. (یکی از این مسائل کاهش بازده ی شیر تولیدی با تزریق این هورمون است). کاهش تولید این هورمون به معنای کاهش تولید شیر در سطح بین المللی است.

پس در اولین قدم، اگر با تامین کننده ی خوبی همکاری می کنید، قرار دادهای خود را تمدید کنید. و اگر هنوز تامین کننده ی مناسبی پیدا نکرده اید، بهتر است کمی سریعتر اقدام کنید.

پیشنهاد می کنیم اگر امکان نگهداری مواد اولیه و حتی مصرفی خود را دارید، حجم بیشتری از آنها را تهیه کنید و به صورت فریز شده نگهداری کنید تا با تغییر قیمت ها زمان کافی برای تطابق با شرایط جدید را داشته باشید.

تولید پنیر پیتزا با کشش و کیفیت بالا

تفاوت اساسی بین پنیر مرغوب و پنیر بی کیفیت استانداردهای تولید آن است. دولت استانداردهایی را برای میزان چربی شیر و رطوبت در انواع پنیر تعیین می کند. به عنوان مثال: حداکثر درصد رطوبت موزارلای کم رطوبت و کم چرب باید بین ۴۵ تا ۵۲ درصد باشد. در پنیرهای باکیفیت، تولید کننده این درصدها را برای بهبود ویژگی های پنیر تغییر می دهد. اما تولیدکنندگان پنیرهای معمولی، به سادگی از دستورالعمل ها پیروی می کنند.

بیشتر بخوانید:  پودر سیر، عصاره‌ای از طعم و خواص سیر تازه

اولویت برای یک پنیر پیتزای خوب، با طعم عالی، بارها و بارها قوام  و کش آمدن آن است و مواد اولیه با کیفیت بالا به شما این امکان را می دهد که راحت تر به این نتیجه برسید و در نهایت یک محصول عالی را به مصرف کننده ارائه کنید. برای اینکه بفهمید پنیر پیتزای شما از کیفیت بالایی برخوردار است، حتماً از تامین کننده پنیر خود مشخصات مربوط به کنترل پنیر مانند رطوبت و درصد چربی را بپرسید و با مشخصات دقیق تر پیش بروید.

برای اطلاع از درصد مواد تشکیل دهنده ی پنیر پیتزاهای تکین، به صفحه ی مشخصات محصول مراجعه نمایید و یا با همکاران ما در بخش بازرگانی تماس بگیرید.

سطح رطوبت

پنیر دارای پنج سطح از کش پذیری و قوام  است که بر اساس میزان رطوبت آنها تعیین می شود. میزان رطوبت، سختی یا نرمی پنیر را تعیین می کند. طبقه‌بندی‌ها به صورت رنده سخت، سخت، نیمه نرم، نیمه نرم و نرم هستند که هر کدام دارای استانداردهای خاص خود هستند.

از آنجایی که چربی شیر در دمایی پایین تر از دمای بدن ذوب می شود، پنیر نرم تر که محتوای چربی شیر بالایی دارند، خامه‌ ای تر هستند، اما سریع‌تر می‌رسند و ماندگاری آنها کوتاه‌تر می‌شود. پنیرهای سفت تر، که رطوبت کمتری دارند، دارای طعم بیشترند و دیرتر می رسند.

طلایی شدن

برخی از مصرف کنندگان پنیر پیتزا دوست دارند پنیر از نظر ظاهری شیری باقی بماند و برخی دیگر دوست دارند کمی طلایی شود. پنیرهایی که چربی شیر کمتری دارند سریعتر می سوزند. اگر فرهای شما دمای خیلی بالایی دارند و پنیرهایتان سریع پخته می شوند، باید این ویژگی  در نظر بگیرید.

قابلیت ذوب و ترکیب

قابلیت ذوب و ترکیب شدن پنیر ها را در نظر بگیرید . به عنوان نمونه پنیرهایی مانند موزارلا، پروسس، پروولون و مونتری جک خاصیت ذوب مشابهی دارند. در حالی که فتا، بری و پانلا توانایی ذوب مورد نظر موزارلا را ندارند.

ترکیب پنیرهای مختلف با یکدیگر
ترکیب پنیرهای مختلف با یکدیگر

ذخیره سازی، انجماد، ذوب و فروش پنیر پیتزا

پنیر باید در ظروف دربسته، و به صورت منجد و فریز شده نگهداری شود تا طعم و تازگی آن حفظ شود.

برای فریز کردن پنیر پیتزا به نکات زیر توجه کنید:

پنیر پس از تولید باید به سرعت فریز شود تا از خرد شدن آن جلوگیری شود.

اگر پنیر را در بسته بندی ها ی بزرگ فریز می کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که قسمت های میانی پنیر دیر تر یخ می زنند و ممکن است خرد شوند و یا شکل اولیه ی خود را از دست بدهند. پیشنهاد میکنیم پنیر هایتان را در بسته بندی های کوچکتر فریز کنید. از تامین کننده ی خود در مورد درصد رطوبت پنیر بپرسید و تا حد امکان از پنیر های کم رطوبت تر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  درج مواد تشکیل دهنده بر روی بسته بندی، چه مواردی باید رعایت شوند؟

طعم پنیرهای کهنه تحت تأثیر انجماد قرار نمی گیرد زیرا رطوبت زیادی در فرآیند رسیدن از داده اند، اما می تواند تأثیر منفی بر بدن داشته باشند. پنیری که به آرامی منجمد شده است، در زمان ذوب نرم‌تر می‌شود، و زودتر طلایی می‌شود.

برای استفاده از پنیر پیتزا، همیشه آن را به آرامی در یخچال ذوب کنید یعنی آن را از فریز خارج کرده و در یخچال به دمای بالای صفر برسانید، یادتان باشد هرگز پنیر را دوباره فریز نکنید. ممکن است در هنگام فریز کردن، پنیر از نظر رنگ متفاوت به نظر برسد اما پس از ذوب کامل به رنگ اصلی خود باز خواهد گشت. برخی از پنیرهای نرم و نیمه نرم را می توان در حالت یخ زدگی بهتر خرد کرد، اما همه آنها باید در اسرع وقت استفاده شوند. به یاد داشته باشید، پنیری که در یخچال نگهداری شود، به رسیدن خود ادامه می دهد و این فرآیند باعث می شود طعم و عملکرد پنیر تغییر کند، اما تا زمانی که پنیر یخ زده باشد، دیگر نمی رسد فرآیند رسیدن آن متوقف می شود.

استفاده بهتر از پنیر

نحوه استفاده از پنیر می تواند بر طعم و ظاهر پیتزاهای شما تأثیر بگذارد. زیاده روی در استفاده از پنیر، باعث پخته نشدن خمیر می شود.

اگر پنیری می خواهید که توانایی ذوب شدن مشابه موزارلا را داشته باشد، مخلوطی از پنیرهای مختلف عالی عمل می کنند. با افزودن پنیرهایی با طعم‌های متنوع، مانند پروسس، درای جک، چدار یا تله‌مه، به موزارلا می‌توانید طعم جدیدی را برای پیتزاهای خود ایجاد کنید. انواع نرم‌تر پنیر به دلیل ویژگی‌های ذوب و جریان، به عنوان حامل های طعم‌های متفاوت نیز عالی عمل می‌کنند.

پنیر موزارلا با شیر بوفالو بهترین پنیر پیتزای دنیا
پنیر موزارلا با شیر بوفالو بهترین پنیر پیتزای دنیا

ایده های بازاریابی برای تولید پنیر پیتزا و فروش پنیر پیتزا

برای بازاریابی بهتر و فروش پنیر پیتزا لزومی ندارد پنیر جدید اختراع کنید  فقط کافیست رویکرد متفاوتی را امتحان کنید. شاید در ابتدا به نتایج مورد انتظار نرسید ولی ناامید نشوید و ادامه بدهید. روش ها ی متفاوت را امتحان کنید و به موفقیتتان ایمان داشته باشید.

تأثیر آمیخته های بازاریابی بر خرید همزمان برندهای لبنیات
بررسی تأثیر آمیخته های بازاریابی بر خرید همزمان برندهای لبنیات با رویکرد لاجیت چندمتغیره

برای مطالعه ی بیشتر، به صفحه ی مقالات یا دانستنی های لبنیات سایت تکین سری بزنید. ما از همراهی شما بسیار سپاسگذاریم.

از توجه شما سپاسگزاریم.
سایر مطالب تکین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

اگر تولید پنیر پیتزا، پخش و پخت آن کسب و کار شماست بخوانید!
خمیر پیراشکی فلفلی تکین
خمیر پیراشکی زعفرانی تکین
خمیر پیراشکی ساده تکین
پنیر پیتزا رنده 2 کیلویی (ظرف) تکین
پنیر پیتزا ورقه 400 گرمی تکین
پنیر پیتزا پروسس ورقه ای 180 گرمی تکین
خمیر پیتزا مینی تکین
پنیر پیتزا یک کیلویی سوپر مارکتی رویال
پنیر پیتزا 180 گرمی تکین
پنیر پیتزا دو کیلویی تکین
تاپینگ پیتزا دانمارکی تکین
تاپینگ پیتزا ویژه تکین
تاپینگ پیتزا اسنکی تکین
خمیر پیتزا زعفرانی تکین
خمیر پیتزا ساده تکین
پنیر پیتزا ویژه ظرفی تکین
خمیر پیراشکی فلفلی تکین

جدید‌ترین مطالب