پپرونی چیست؟ معرفی ساده و کامل

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. پپرونی چیست؟ معرفی ساده و کامل

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در ذهنتان پیتزا پپرونی را به فلفل مرتبط بدانید ولی با دیدن سوسیس بر روی پیتزا به این فکر کنید که معنی پپرونی چیست؟ و اصلا معنی پپرونی در پیتزا پپرونی چیست؟( Peperoni or Pepperoni)

پیتزا پپرونی

همانطور که می دانید مهاجران ایتالیایی پیتزا را به آمریکا آوردند و پیتزا اساسا یک غذای اصیل ایتالیایی است که همراه پنیر پیتزا ارائه می شود، اما نکته‌ی جالب اینجا‌ست که، محبوب‌ترین تاپینگ پیتزا یعنی پپرونی یک مفهوم کاملا آمریکایی است.

کلمه ی پپرونی

کلمه ی پپرونی با یک پی (Peperoni ) در زبان ایتالیایی به معنی فلفل بزرگ ترجمه می شود ولی کلمه ی پپرونی با دو پی (Pepperoni) مطلقا هیچ معنی و معادلی ندارد. در واقع آنچه آمریکای‌ها به آن پپرونی می گویند در زبان ایتالیایی معادل سالمه پیکانته یک اصطاح عامه به معنی سالامی تند است.

پپرونی آمریکایی

پپرونی آمریکایی و آنچه آمریکایی‌ها به آن پپرونی می گویند یک سوسیس خشک مخلوطی از گوشت خوک و گاو و ادویه است. پیتزا پپرونی بیش از یک سوم پیتزاهای فروخته شده در آمریکا را به خود اختصاص می دهد پس دور از ذهن نیست که این پیتزا را پیتزای پیش فرض آمریکایی‌ها بنامیم و تصورمان از پیتزا پپرونی همان پیتزا با دایره های قرمز باشد.

پیتزای که ایتالیایی‌ها به آمریکایی‌ها معرفی کردند یک پیتزای ملایم با پنیر و قارچ و … بود اما تاپینگ‌های پیتزا در آمریکا تغییر کرد و این غذای ملایم و اغلب گیاهی را به یک فست فود حیوانی و تند تبدیل کرد.

بیشتر بخوانید:  پیتزا و ورزش، آیا پیتزا گزینه مناسبی برای ورزشکاران است؟

بهترین پنیر پیتزا

اصطلاح پپرونی بعد از جنگ جهانی اول رایج شد. این اصلاح در بازارهای آمریکایی- ایتالیایی که در آمریکا دایر بودند و به همان معنی سوسیس خشک استفاده می شد.

در ابتدا این آمریکایی‌ها بودند که چیزی به نام سوسیس را برای پیتزا تولید و ارائه کردند. این سوسیس‌ها خیلی شبیه پپرونی های امروزی بودند اما هنوز مرحله ی خشک کردن را نگذرانده بودند.

پیتزا مارگریتا

آمریکایی ها معتقدند که پیتزاهای ایتالیایی در ابتدا چیزی جز یک خمیر و مقداری پنیر پیتزا ، ریحان و گوجه فرنگی نبوده است. برای استفاده از گوشت های موجود و در دسترس محدودیت‌هایی وجود داشت ولی پپرونی یک گزینه ی راحت و سریع بود که با سرعت خیلی زیادی جای خود را در تاپینگ‌های پیتزا باز کرد و در حال حاضر محبوب ترین‌تاپینگ پیتزا در بین مردم آمریکاست.

مطالب مرتبط
از توجه شما سپاسگزاریم.
سایر مطالب تکین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

منظور از کلمه پپرونی در پیتزا پپرونی چیست؟
خمیر پیراشکی فلفلی تکین
خمیر پیراشکی زعفرانی تکین
خمیر پیراشکی ساده تکین
پنیر پیتزا رنده 2 کیلویی (ظرف) تکین
پنیر پیتزا ورقه 400 گرمی تکین
پنیر پیتزا پروسس ورقه ای 180 گرمی تکین
خمیر پیتزا مینی تکین
پنیر پیتزا یک کیلویی سوپر مارکتی رویال
پنیر پیتزا 180 گرمی تکین
پنیر پیتزا دو کیلویی تکین
تاپینگ پیتزا دانمارکی تکین
تاپینگ پیتزا ویژه تکین
تاپینگ پیتزا اسنکی تکین
خمیر پیتزا زعفرانی تکین
خمیر پیتزا ساده تکین
پنیر پیتزا ویژه ظرفی تکین
خمیر پیراشکی فلفلی تکین

جدید‌ترین مطالب