منظور از کلمه پپرونی در پیتزا پپرونی چیست؟

۲۸ تیر, ۱۴۰۱

منظور از کلمه پپرونی در پیتزا پپرونی چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در ذهنتان پیتزا پپرونی را به فلفل مرتبط بدانید ولی با دیدن سوسیس بر روی پیتزا به این فکر کنید که معنی پپرونی چیست؟ و اصلا معنی پپرونی در پیتزا پپرونی چیست؟( Peperoni or Pepperoni)

پیتزا پپرونی

همانطور که می دانید مهاجران ایتالیایی پیتزا را به آمریکا آوردند و پیتزا اساسا یک غذای اصیل ایتالیایی است که همراه پنیر پیتزا ارائه می شود، اما نکته ی جالب اینجاست که، محبوب ترین تاپینگ پیتزا یعنی پپرونی یک مفهوم کاملا آمریکایی است.

کلمه ی پپرونی

کلمه ی پپرونی با یک پی (Peperoni ) در زبان ایتالیایی به معنی فلفل بزرگ ترجمه می شود ولی کلمه ی پپرونی با دو پی (Pepperoni) مطلقا هیچ معنی و معادلی ندارد. در واقع آنچه آمریکای ها به آن پپرونی می گویند در زبان ایتالیایی معادل سالمه پیکانته یک اصطاح عامه به معنی سالامی تند است.

پپرونی آمریکایی

پپرونی آمریکایی و آنچه آمریکایی ها به آن پپرونی می گویند یک سوسیس خشک مخلوطی از گوشت خوک و گاو و ادویه است. پیتزا پپرونی بیش از یک سوم پیتزاهای فروخته شده در آمریکا را به خود اختصاص می دهد پس دور از ذهن نیست که این پیتزا را پیتزای پیش فرض آمریکایی ها بنامیم و تصورمان از پیتزا پپرونی همان پیتزا با دایره های قرمز باشد.

پیتزای که ایتالیایی ها به آمریکایی ها معرفی کردند یک پیتزای ملایم با پنیر و قارچ و … بود اما تاپینگ های پیتزا در آمریکا تغییر کرد و این عذای ملایم و اغلب گیاهی را به یک فست فود حیوانی و تند تبدیل کرد.

بهترین پنیر پیتزا

اصطلاح پپرونی بعد از جنگ جهانی اول رایج شد. این اصلاح در بازارهای آمریکایی- ایتالیایی که در آمریکا دایر بودند و به همان معنی سوسیس خشک استفاده می شد.

در ابتدا این آمریکایی ها بودند که چیزی به نام سوسیس را برای پیتزا تولید و ارائه کردند. این سوسیس ها خیلی شبیه پپرونی های امروزی بودند اما هنوز مرحله ی خشک کردن را نگذرانده بودند.

پیتزا مارگریتا

آمریکایی ها معتقدند که پیتزاهای ایتالیایی در ایتدا چیزی جز یک خمیر و مقداری پنیر پیتزا ، ریحان و گوجه فرنگی نبوده است. برای استفاده از گوشت های موجود و در دسترس محدودیت هایی وجود داشت ولی پپرونی یک گزینه ی راحت و سریع بود که با سرعت خیلی زیادی جای خود را در تاپینگ های پیتزا باز کرد و در حال حاضر محبوب ترین تاپینگ پیتزا در بین مردم آمریکاست.

اشتراک در تلگرام
, ,
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp