تولید کننده عمده پنیر پروسس در مشهد

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. تولید کننده عمده پنیر پروسس در مشهد

پنیر پروسس در حقیقت به پنیری می گویند که از ترکیب پنیر با سایر مواد لبنی و غیر لبنی تهیه می شود. بنابراین ما به عنوان تولید کننده عمده پنیر پروسس در مشهد بر خلاف پنیر معمولی مستقیما از شیراستفاده نمی‌کنیم. تنوع بسیار زیاد در طعم و بافت این محصول باعث شده که طرفداران زیادی پیدا کند. در ادامه به دلیل این تنوع در پنیرهای پروسس می پردازیم.

پنیر پروسس چیست؟

تولید کننده پنیر پروسس آنالوگ در مشهد

پنیر پروسس آنالوگ به پنیری اطلاق می شود که در آن، چربی شیر و یا پروتئین شیر و یا هر دو، به طور کامل یا با درصد هایی از  مواد غیر لبنی مانند پروتئین ها و روغن های گیاهی جایگزین شوند.

صمغ زانتان
تاثیر صمغ زانتان بر پنیر پروسس

هدف تولید کننده عمده پنیر پروسس

در ابتدا هدف از تولید پنیرهای پروسس افزایش زمان ماندگاری پنیرهای معمولی بود. البته تولید پنیر پروسس هدف دیگری را نیز دنبال می کرد که کمتر کسی به آن می پردازد و آن استفاده و فروش پنیرهایی معمولی بودند که دیگر به هر دلیلی قابلیت فروش نداشتند. در واقع نحوه ی تولید پنیر پروسس باعث ایجاد بازار فروش مناسب برای پنیر هایی می شد عملا باید از چرخه بازار و رقابت حذف می شدند. ولی در ادامه پنیرهای پروسس طرفداران خاص خود را پیدا کردند و در غذاهایی مانند انوع پیتزا، ساندویج ه، سالاد، برگر، پاستا و … مورد استفاده ی گسترده قرار گرفتند. و  در نهایت کم کم جای خود را به عنوان یک محصول لبنی در بین سایر پنیرها باز کردند.

بیشتر بخوانید:  فلفل قرمز، جواهر زیبا و فوق‌العاده‌ی دنیای آشپزی

مزایای تولید عمده پنیر پروسس

پنیر های پروسس نسبت به سایر پنیر ها، هزینه ی تولید نسبتا پایینی دارند. و علاوه بر این، امکان دستکاری های سلیقه ای در خواص آن، مثل، میزان سفتی، قابلیت ذوب، پس دهی روغن، چسبندگی، کشش پذیری، رنگ و … از سایر مزایای تولید پنیر پروسس است.

فرآیند فرآوری در تولید عمده پنیر پروسس

همانطور که قبلا هم گفتیم، پنیر پروسس، ازفرآوری پنیر معمولی تولید می شود. پارامترهای فرآوری تولید پنیر پروسس مثل، دمای پخت، زمان پخت، سرعت هم زدن، سرعت سرد کردن و … نقش بارزی در تشکیل امولسیون و ویژگی های عملکردی محصول نهایی می گذارد.

اثرات سرد کردن

در طی فرآیند سرد کردن، کریستال های چربی و کازئین، تشکیل یک شبکه ی پیوسته را می دهند. بر اساس ترجیحات تولید و بافت مورد انتظار در پنیر پروسس، سرد کردن می تواند کند یا سریع انجام شود. برای تولید محصولات قالبی از سرد کردن آهسته استفاده می شود. و بر عکس برای تولید محصولات مالش پذیر از قابلیت سرد کردن سریع استفاده می شود. پنیر های پروسس تولید شده به روش سرد کردن آهسته، ساختار ژل قوی تری، به دلیل داشتن زمان کافی، برای ایجاد پیوند بین پروتئین ها، نسبت به محصولات تولید شده به روش سرد کردن سریع دارند.

افزایش دما و زمان پخت

افزایش دما و زمان پخت، باعث سفتی و استحکام پنیر و کاهش قابلیت ذوب می گردد. تیمارهای حرارتی بر میزان ذوب شدن پنیر تاثیر گذار است و می توان از این فرآیند ها برای تولید محصولاتی با ویژگی های مورد نظر استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:  معایب پیتزا، از دیدگاه سلامتی تا فرهنگی

استفاده تولید کننده پنیر پروسس از مواد غیر لبنی

استفاده از چربی ها و مواد غیر لبنی، باعث تغییرات فیزیکی و شیمیایی در پنیر پروسس می شوند. به عنوان مثال، جایگزینی روغن جامد یا روغن گیاهی هیدروژنه با خامه، باعث افزایش سفتی پنیر پروسس خواهد شد و از طرف دیگر  جایگزینی روغن های گیاهی به جای خامه، بافت پنیر را نرم خواهد کرد. و این در حالتی است که پنیرهای که با خامه تولید می شوند سفتی متوسطی دارند.

میزان پس دادن روغن

در حال حاضر بررسی و اندازه گیری میزان پس دادن روغن در پنیرهای پروسس به وسیله ی دو روش، آزمون حلقه ی چربیبا استفاده از کاغذ صافی و یا آزمون کمی با استفاده از سانتریفیوژ انجام می گیرد. که البته روش اول معمول تر و بی دقت تر ( نسبت به مقادیر کم حساس نیست) ، و روش دوم وقت گیر تر و نیرو بر تر است.

ما به عنوان تولید کننده عمده پنیر پروسس در مشهد، با ارائه‌ی این مقالات علمی، در تلاش برای ارائه ی  روش های بهینه سازی فورمولاسیون پنیرهای پروسس و در نهایت تولید محصول نهایی بهتر به شما عزیزان هستیم. شرکت پونک شیر خاورن از این یافته های علمی و پژوهشی، برای بهبود کیفیت محصولات تولیدی  خود نیز بهره می برد. و برای بهبود راهکارهای تولید، خود را ملزم به استفاده از دانش روز دنیا کرده است.

مطالب مرتبط:

از توجه شما سپاسگزاریم.
سایر مطالب تکین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تولید کننده پنیر پروسس
خمیر پیراشکی فلفلی تکین
خمیر پیراشکی زعفرانی تکین
خمیر پیراشکی ساده تکین
پنیر پیتزا رنده 2 کیلویی (ظرف) تکین
پنیر پیتزا ورقه 400 گرمی تکین
پنیر پیتزا پروسس ورقه ای 180 گرمی تکین
خمیر پیتزا مینی تکین
پنیر پیتزا یک کیلویی سوپر مارکتی رویال
پنیر پیتزا 180 گرمی تکین
پنیر پیتزا دو کیلویی تکین
تاپینگ پیتزا دانمارکی تکین
تاپینگ پیتزا ویژه تکین
تاپینگ پیتزا اسنکی تکین
خمیر پیتزا زعفرانی تکین
خمیر پیتزا ساده تکین
پنیر پیتزا ویژه ظرفی تکین
خمیر پیراشکی فلفلی تکین

جدید‌ترین مطالب