نان و پنیر و سبزی، بهترین مواد غذایی برای وعده ی افطار هستند.

۱۶ فروردین, ۱۴۰۱

نان و پنیر و سبزی، بهترین مواد غذایی برای وعده ی افطار هستند.

آیا می دانید نان و پنیر و سبزی، بهترین مواد غذایی برای وعده ی افطار هستند؟

به نقل از تهران – ایرنا – یکی از اعضای هیات علمی تغذیه دانشگاه علوم پزشكی تهران با اشاره به اینکه در زمان افطار استفاده از غذاهای سبك و مختصر برای افزایش سریع قند خون توصیه می شود، گفت: نان و پنیر و سبزی، یكی از بهترین وعده های غذایی برای افطار است.

نان و پنیر و سبزی ذر افطار

دكتر «حامد پورآرام» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی افزود: مصرف گروه های غذایی لبنی مانند شیر و ماست و پنیر، میوه و سبزی، نان و غلات مانند برنج و نان، شیر گرم، فرنی و شیر برنج هنگام افطار مناسب است.

وی خاطرنشان كرد: صرف غذا در دفعات كمتر از دو بار در شرایطی كه ماه مبارك رمضان در فصل گرم سال است، توصیه نمی شود.

این متخصص تغذیه گفت: با توجه به ساعت صرف افطار و فاصله تا وعده سحری، می توان ساعتی پس از افطار یك وعده غذایی مثل شام سبك صرف كرد.

پورآرام افزود: استفاده از مواد غذایی آبكی مانند سوپ كم چرب، آش كم حبوبات، حلیم بدون روغن و همچنین مایعات، هنگام افطار و سحر موجب حفظ تعادل آب و مواد معدنی فرد روزه دار می شود.

به گفته وی، استفاده از سبزی و میوه هنگام افطار و همچنین در فاصله بین افطار تا سحر به دلیل اینكه منبع خوبی از آب و فیبر هستند، برای دستگاه گوارش بسیار مفید بوده و مانع بروز یبوست می شود.

پورآرام یادآور شد: علاوه براین عبادت هایی كه بعد از افطار در ماه رمضان انجام می شود به متابولیسم غذا كمك می كند.

وی گفت: هنگام نماز خواندن، تمام ماهیچه ها و مفاصل درگیر هستند و می تواند جانشین یك ورزش با شدت متوسط باشد كه كالری مصرف می شود.

ما در پونک شیرخاوران ( تولید کننده پنیر پیتزا، خمیر پیتزا و خمیر پیراشکی ) ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و سلامتی شما عزیزان، با تهیه ی مواد غذایی سالم، در سفره های افطار و سحر همراهتان هستیم.
اشتراک در تلگرام
, , ,
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp