روز پرستار مبارک

۱۸ آذر, ۱۴۰۰

روز پرستار مبارک

 

پنجم جمادی الاول و سالروز ولادت حضرت زنیب کبری س ، به نام روز پرستار نام گذاری شده است. علت این نامگذاری این است که بانوی صبر و پایداری، حضرت زینب (س) در واقعه ی کربلا و بعد از روز عاشورا، نگهداری و مراقبت از فرزندان شهدا و اهل بیت(ع)  و مخصوصا پرستاری از امام  زین العابدین (ع) را برعهده گرفتند.

به  همین دلیل  ولادت با سعادت حضرت زینب (س)، به نام روز پرستار نامگذاری شده است. امروزه بزرگداشت این بانوی بزرگوار با یادآوری فداکاری های پرستاران، و قدردانی از زحمات این عزیزان همسو و مقارن شده است. در این روز به بهانه ی بزرگداشت روز میلاد این بانو،  از  زحمات و فداکاری های فرشتگان سفید پوش سپاسگزاریم و از تلاش های بی وقفه و متعهدانه ایشان کمال تشکر را داریم.

هر چند که ما در تقویم شمسی خود این روز را به عنوان روز پرستار نامگذاری کرده ایم، اما در تقویم میلادی نیز چنین روزی برای قدردانی از پرستاران ثبت شده است. در تقویم میلادی روز پرستار مصادف با سالروز تولد بنیان گذار حرفه ی پرستاری یعنی روز فلورانس نایتینگل در ۱۲ مه است. این روز در جهان نیز به عنوان روز جهانی پرستار انتخاب شده است.

در روز هایی که بیماری های مخلتف و همه گیری ها، دنیا را تحت تاثیر قرار داده است، زحمات و تلاش های کادرهای درمان و سلامتف بیشتر از پیش، قابل ستایش و قدردانی است.

ما  نیز در شرکت پونک شیر خاوران، وجود شما و تمامی فداکاری هایتان را که برای تسکین درد و مراقبت از بیمار انجام میدهید را گرامی میداریم. و برای تماو شما فرشتگان سفید پوش، سلامتی و تندرستی را آرزومندیم.

 

 

 

اشتراک در تلگرام
,
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp