آیا می دانید ساعت زمین چیست؟

ساعت زمین 1401

اگر در این مورد  چیزی نمی دانید شاید درمورد گرمایش زمین چیزهایی شنیده باشید. از زمان پیدایش حیات در این کره و در کل طول تاریخ، هیچ گاه محیط زیست تا این اندازه آسیب ندیده، آسیبی که ناشی از فعالیت های انسان بر روی آن است. باید بپذیریم که هیچ موجودی به اندازه ی انسان برای زمین مخرب و خطرناک نبوده است. در روزهایی که تمام فعالیت های انسانی منوط به استفاده از انرژی و برق می شود، حال و روز زمین اصلا خوب نیست. تغییرات جوی و ساختاری زمین ناشی از استفاده ی بیش از حد ما از منابع و جاه طلبی های ذات انسان است.

ساعت زمین (Earth hour) یک روز جهانی و یه حرکت و جنبش بزرگ، برای ایجاد آگاهی و همراهی در مردم است. این رویداد نخستین بار توسط صندوق جهانی حیات وحش(World Wildlife Fund)  از سال ۲۰۰۷ در استرالیا اجرا شد و با استقبال و همراهی کم نظیر مردم سراسر جهان ادامه پیدا کرد. به طوری که امروزه  بیش از ۱۲۸ کشور جهان در این طرح مشارکت می کنند.

این روز، هر ساله به همه ی مردم جهان یادآوری می کند که یک ساعت از کل سال خود را به دنیای اطراف خود کمک کنند و با خاموش کردن وسایل برقی غیر ضروری به این همایش جهانی  بپیوندند.

چند سالی از به وجود آمدن این رویداد می گذرد.  امروزه مردم و دولت ها با خاموش کردن چراغ های اضافه و نمادهای مهم خود، سعی در کمکی هر چند کوچک به زمین و جلوگیری از گرمایش زمین دارند.

این رویداد در چه روزی برگزار می شود؟

هر ساله در آخرین شنبه ی ماه مارس، ور در ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برای ادای احترام به این کره ی سبز و آبی، با هم همراه می شویم. امسال نیز ( ۲۰۲۲ میلادی، سال ۱۴۰۱ شمسی) ، در ۲۶ ماه مارس، مصادف با ۶ فروردین ساعت زمین را گرامی میداریم.

نماد این جنبش

برای این رویداد جهانی یک نماد هم ایجاد شده است. نماد این رویداد به خاطر یک ساعت خاموشی، علامت به علاوه (+ ) در کنار عدد ۶۰ است. این نماد در پوستر های این ساعت، در کنار شعار های زیبا و تامل برانگیز به کار برده می شود.

ما هم در کنارشان هستیم.

شرکت پونک شیر خاوران  ( تولید کننده پنیر پیتزا، خمیر پیتزا و خمیر پیراشکی ) نیز با ادای احترام به زمین و این رویداد جهانی، به این جنبش بزرگ پیوسته و از شما عزیزان نیز برای همراهی با این رسم خوشایند دعوت به عمل می آورد.

از توجه شما سپاسگزاریم.
سایر مطالب تکین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ساعت زمین 1401
خمیر پیراشکی فلفلی تکین
خمیر پیراشکی زعفرانی تکین
خمیر پیراشکی ساده تکین
پنیر پیتزا رنده 2 کیلویی (ظرف) تکین
پنیر پیتزا ورقه 400 گرمی تکین
پنیر پیتزا پروسس ورقه ای 180 گرمی تکین
خمیر پیتزا مینی تکین
پنیر پیتزا یک کیلویی سوپر مارکتی رویال
پنیر پیتزا 180 گرمی تکین
پنیر پیتزا دو کیلویی تکین
تاپینگ پیتزا دانمارکی تکین
تاپینگ پیتزا ویژه تکین
تاپینگ پیتزا اسنکی تکین
خمیر پیتزا زعفرانی تکین
خمیر پیتزا ساده تکین
پنیر پیتزا ویژه ظرفی تکین
خمیر پیراشکی فلفلی تکین

جدید‌ترین مطالب