اعتیاد آور بودن پنیر مثل مواد مخدر

۲۰ دی, ۱۳۹۷

اعتیاد آور بودن پنیر مثل مواد مخدر

آیا می دانید ممکن است شما هم از مواد اعتیاد آور استفاده  کنید؟

به صورت کلی، ما به برخی از غذاها علاقه ی بیشتری داریم. این علاقه تا جایی ممکن است پیش رود که به وابستگی ما بیانجامد. وابستگی به غذاهای مختلف دلایل خاص خودش را دارد. اما شاید تا به حال  به این مساله فکر نکرده باشید که ممکن است به غذای خاصی معتاد باشید.

بله، درست است. همه ی ما کلمه ی اعتیاد را در مورد مواد مخدر شنیده ایم و شاید اصلا ندانیم که برخی از مواد غذایی سالم نیز باعث اعتیاد و وابستگی روانی ما می شوند.

برای درک بهتر این مساله با ادامه ی مطلب همراه ما باشید…

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه میشیگان, غذاهایی که از پنیر در آنها استفاده شده است, افراد را به نوعی دچار اعتیاد ناخواسته می کنند و عملا اعتیاد آور است. محققان در این پژوهش با استفاده از روشی در تعیین اعتیادآور بودن غذا به نام یاله و همکاری ۵۰۰ داوطلب, از بین ۳۵ غذای مشهور در دنیا دریافتند اعتیادآورترین غذا پیتزا است. چیز برگر و پنیر رتبه های بعدی را کسب کردند. دلیل انتخاب این ۳ غذا در بالای فهرست وجود پنیر پیتزا چرب در آنها بود. بر اساس اطلاعات به دست آمده از این تحقیق, افراد تمایل بیشتری به خوردن غذاهای چرب دارند. دکتر نیل برنارد اذعان داشت مکانیزم اثر پنیر روی مغز و تاثیر آن در گرفتن آرامش شبیه به مکانیزم اثر هرویین می باشد و اعتیاد آور است. با خوردن و هضم پنیر هورمون کازومورفین در مغز ترشح می شود که عامل ایجاد آرامش است.

اشتراک در تلگرام
, , ,
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp