روز جهانی بهداشت سال ۲۰۲۳

  1. خانه
  2. /
  3. اخبار
  4. /
  5. روز جهانی بهداشت سال ۲۰۲۳

امروز هفتم آوریل ۲۰۲۳ ، مصادف با ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ از سوی سازمان جهانی بهداشت، به عنوان روز جهانی بهداشت نامگذاری شده است. اولین بار در سال ۱۹۴۸ چند کشور برای تشویق و ترغیب ملت ها و سازمان های مختلف، به سرمایه گذاری در مسائل بهداشتی و ساختن جهانی سالم تر اقدام به این نامگذاری کردند.

روز جهانی بهداشت
World Health Day Poster

برخورداری از پوشش همگانی سلامت و بهداشت، مطابق استاندارد های جهانی، از حقوق مسلم و اساسی همه ی انسان هاست. البته این حقوق باید بدون در نظر گرفتن نژاد، ملیت، دین و مذهب، وضعیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، رعایت گردد. و هرگز نباید معطوف و منحصر به گروه های خاص شود.

ارائه ی خدمات بهداشتی و سلامت به صورت عمومی و همگانی، نیاز به تامین اعتبارات مالی کافی دارد. اما ارائه ی این خدمات تنها مشروط به تامین مالی نیست. بسیاری از مشکلات بهداشتی و سلامت کشورهای کم تر توسعه یافته و یا در حال توسعه با آموزش های همگانی و فرهنگ سازی اجتماعی قابل حل است.

تمام متخصصان و کارشناسان بر این باورند که پیشگیری و پرداختن به آن، بسیار کم هزینه تر و موثر تر از درمان است. بنابراین قبل از اهمیت به امر درمان باید  مساله ی پیشگیری را در اولویت قرار دهیم تا بتوانیم از بروز بسیاری از مشکلات درمانی و خدمات بهداشتی به موقع پیشگیری کنیم.

کارشناسان و متخصصان سازمان بهداشت جهانی، معتقدند برای خوب زیستن، تندرست ماندن، با نشاط بودن و خوب زندگی کردن، باید به استاندارد های سبک زندگی توجه داشت  و برای دستیابی به آنها تلاش کرد. تغذیه ی سالم عمومی ترین و اساسی ترین این استانداردها است.

تهیه ی مواد غذایی سالم و استفاده ی درست از آن ها، می تواند به نحو چشمگیری بر سلامت عمومی جوامع و دنیا موثر باشد. در کنار تغذیه سالم، عوامل دیگری مانند ورزش و تحرک کافی، روابط سالم، تامین سلامت روانی و ایجاد تعادل اجتماعی، واکسیناسیون، آموزش های همگانی در زمینه ی داروها و انواع درمان، بهداشت دهان و دندان و ….مجموعاً به تأمین و گسترش سلامت فردی و اجتماعی می انجامد.

روز بهداشت جهانی که همه ساله در کشورهای مختلف جهان، از جمله ایران برگزار می شود، تاکیدی است بر این مهم و یاد آور رسالت و وظیفه خطیری است که مردم و مسئولان جامعه به صورت متقابل در این زمینه بر عهده دارند.

ما نیز در شرکت پونک شیر خاوران ( تولید کننده ی پنیر پیتزا، خمیر پیتزا و خمیر پیراشکی) ضمن گرامیداشت این روز، در کنار سایر فعالان صنعت غذا، برای تهیه ی محصولاتی سالم و با کیفیت تلاش می کنیم.  و امیدواریم با تهیه ی محصولات سالم، گامی هر چند کوچک در بهبود سلامت شما عزیزان برداریم.

از توجه شما سپاسگزاریم.
سایر مطالب تکین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

روز جهانی بهداشت
خمیر پیراشکی فلفلی تکین
خمیر پیراشکی زعفرانی تکین
خمیر پیراشکی ساده تکین
پنیر پیتزا رنده 2 کیلویی (ظرف) تکین
پنیر پیتزا ورقه 400 گرمی تکین
پنیر پیتزا پروسس ورقه ای 180 گرمی تکین
خمیر پیتزا مینی تکین
پنیر پیتزا یک کیلویی سوپر مارکتی رویال
پنیر پیتزا 180 گرمی تکین
پنیر پیتزا دو کیلویی تکین
تاپینگ پیتزا دانمارکی تکین
تاپینگ پیتزا ویژه تکین
تاپینگ پیتزا اسنکی تکین
خمیر پیتزا زعفرانی تکین
خمیر پیتزا ساده تکین
پنیر پیتزا ویژه ظرفی تکین
خمیر پیراشکی فلفلی تکین

جدید‌ترین مطالب