انواع پنیر پیتزای کشدار برای پیتزا

۳۰ آبان, ۱۴۰۰

انواع پنیر پیتزای کشدار برای پیتزا

انواع پنیر پیتزا ترکیبات متفاوتی دارند ولی در مجموع می توان گفت تمام آنها بر پایه ی شیر گاو تولید می شوند.

ترکیبات  و ارزش غذایی پنیر پیتزا

ترکیبات یک برش ۱۰۰ گرمی از پنیر پیتزا به صورت زیر تخمین زده شده است:

انرژی موجود در این مقدار پنیر پیتزا  حدود ۳۰۰ کیلوکالریست.

پروتئین ۲۲ گرم

چربی ۲۲ گرم

کربوهیدرات ۲.۲ گرم

قند ساده و فیبر رژیمی هر کدام ۱ گرم

این میزان از پنیر پیتزا شامل، ۶۳۰ میلی گرم سدیم، ۳۵۰ میلی گرم فسفر، ۸۰ میلی گرم پتاسیم، ۴ میلی گرم تیامین و ۳.۴ میلی گرم نیاسن است.

همچنین پنیر پیتزا دارای ترکیبات دیگری مانند ویتامین های B6, B12, A, E, K، منیزیم، مس و روی ولی به مقدار کمتر می باشد .

انواع پنیر پیتزا

پارمزان

پنیر سفید و قدیمی ایتالیایی ست که از شیر گاو تهیه می شود. پارمزان در دو نوع جوان و کهنه وجود دارد پارمزان کهنه طعمی بسیار عالی دارد و نسبت به پارمزان جوان گرانتر است.

موارد استفاده از پنیر پارمزان

سس ها ، سوپ ها ، پاستاها و خوراک های با برنج و غذاهای داخل فر

چدار:

پنیر چدار پنیری انگلیسی است که از قرار دادن بریده های شیر گاو تهیه می شود. و نامش را هم از همین روش تهیه، گرفته است.پنیر چدار داری ۴۸% چربی در ماده‌ی خشک است. انواع پنیر پیتزای نارنجی رنگ آن نسبت به نوع ساده ی آن گرانتر است.

توفو:

پنیر توفو به دلیل داشتن چربی خوب و نداشتن کلسترول دارای خواص زیادی است. این پنیر از شیر سویا ساخته می شود. و برای سالادها و صبحانه مورد استفاده قرار می گیرد.

گودا:

پنیر گودا داری ۴۸% چربی در ماده ی خشک است. در ابتدا از شیر خام تهیه می شده است ولی بعد از شیرهای پاستوریزه مشتق شد. این پنیر به دلیل ذوب سریع، برای غذاهای داخل فر مناسب است.

موتزارلا یا موزارلا:

انواع پنیر پیتزا موتزارلا در ایران به نام پنیر موزارلا معروف شده است ولی در حقیقیت نام اصلی این پنیر ایتالیایی موتزارلا است. در تولید اصیل آن از شیر گاومیش استفاده می شود. ولی امروزه از شیر گاو تولید و وارد بازار می شود. این نوع پنیر در ایتالیا به عنوان پنیر پیتزا استفاده می شده است. به دلیل دیر ذوب بودن پنیر موتزارلا، از آن برای تهیه انواع خوراک، ساندویچ سرد و سالادها استفاده می شود.

 

اشتراک در تلگرام
, , , , , , , , , , , ,
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp