روز حمل و نقل و رانندگان

۲۵ آذر, ۱۴۰۰

روز حمل و نقل و رانندگان

۲۶ آذرماه، به پاس خدمات طاقت فرسای ناوگان خستگی ناپذیر حمل و نقل کشور و برای آگاهی هرچه بیشتر جامعه با نقش و جایگاه اساسی بخش حمل و نقل در اقتصاد ایران زمین، به عنوان «روز حمل و نقل» انتخاب شده است.

این نامگذاری در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد وزارت راه و ترابری، از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور صورت گرفت.

روز حمل و نقل

 نیروی محرّکه توسعه

تنوع و گستردگی منحصر به فرد فعالیت هایی که در بخش حمل و نقل انجام می گیرد و همچنین، تحولات سریع فن آوری این بخش، ارتباط میان آن و فرآیند توسعه اقتصادی و اجتماعی حساس و پیچیده ساخته است. تا آنجا که کارشناسان اقتصادی، از این بخش به عنوان «نیروی محرکه توسعه» یاد می کنند.

نا گفته پیداست که کارآمدی و توانمندی این صنعت، زمینه ساز توسعه همه جانبه کشورهاست.بنابراین، رشد و موفقیت های اساسی و راهبردی در زمینه ی اقتصادی، ارتباط مستقیمی با سرمایه گذاری کلان در تجهیزات حمل و نقل و زیر ساخت های آن خواهد داشت. حتی میتوان  سرمایه گذاری بر روی منابع انسانی این صنعت و مهارت های آنان،را در پیشبرد اهداف کلان اقتصادی موثر دانست.

بنابر آنچه گفته شد،در حال حال حاضر، حمل و نقل یکی از مهمترین ارکان اقتصادی کشورها محسوب می شود. و جوامع برای حضور موثر و کارآمد در بازارهای جهانی، و در پی آن رشد و توسعه ی اقتصادی و اجتماعی، ملزم به سرمایه گذاری در این صنعت هستند. هر گونه اهمال در این امر باعث جا ماندن کشورها از روند سریع پیشرفت بازارهای جهانی خواهد شد. نتیجه ی این عقب ماندگی ها، وابستگی بیشتر به کشورهای توسعه یافته و ایجاد جامعه ای مصرف کننده و منفعل خواهد بود.

 

تجارت جهانی:

رقابت در بازارهای بین المللی برای به دست آوردن سهم بیشتر در تجارت جهانی، روز به روز فشرده تر و پیچیده تر می شود. در این میان، تولید کنندگان و صادرکنندگانی موفق می گردند که با برخورداری از فن آوری روز در بخش تولید و بهره گیری صحیح از مدیریت علمی بازار در بخش توزیع و حمل و نقل، بتوانند قیمت تمام شده و هزینه های تجاری را برای عرضه محصولی استاندارد کاهش دهند.

شرکت پونک شیر خاوران، این روز را به تمامی فعلان صنعت حمل و نقل، که بی شک رسیدن به پویایی اقتصادی و اجتماعی کشور ، در گرو خدمات ایشان است، تبریک عرض می نماید.

اشتراک در تلگرام
, , , , ,
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp