روز مادر مبارک

۳ بهمن, ۱۴۰۰

روز مادر مبارک

هر اندازه محبت و مهربانی مادر، قتبل تقدیر و ستایش است. به همان اندازه هم قدرت و توانمندی او را در تربیت و هدایت کودکان باید مورد تحسین قرار بگیرد.

در قانون جهان، هرچه ارزش و مرتبه ی  موجودی بیشتر و  بالاتر باشد، مسئولیت و وظایف او هم گرانتر و پر رنگ تر می شود. بر این اساس می توان گقت ، وجود زن چه در مقام انسانیت و بشریت،  و چه در جایگاه ارزشمند و بی نظیر مادری، رشد دهنده و اعتلا بخش افراد جامعه انسانی است، و از مقام والا و منحصر بفردی برخودار است.

جایگاه و منزلت مهم زن از یک طرف،  و سختی و اهمیت وظایف او از طرف دیگر، و همچنین سنگینی اموری که در قوانین آفرینش، به صورت ذاتی بر عهده او نهاده شده، از این موجود بر خلاف تصور برخی از افراد، بنیادی قوی و تحسین برانگیز ساخته است.

بعضی از افراد بنا بر باور غلطت بر این عقیده اند که زنان اعضای آسیب پذیر جامعه اند که توانایی انجام بسیاری از کارها را ندارند. و یا به دلیل ضعف های فیزیکی مورد آسیب های جدی قرار می گیرند، اما حقیقت این است که روح و شخصیت هر زن، متناسب با شرایط محیطی خودش، به سرعت رشد می کند و از او در جایگاه انسانی، زنانگی و مادری اش، تندیسی تحسین برانگیز می سازد. تندیسی که وجود و خلق بسیاری از اتفاقات بزرگ و مثال زدنی را باعث می شود.

شاید تصور نقش مهم و تاثیر گذار ماردان و زنان، با وجود ظرافت ها و حساسیت هایشان، در تغییر مسیر تاریخ و کلیت جامعه ی بشریت سخت باشد. ولی این حقیقت که زنان تعیین کننده ی بسیاری از کنش ها و واکنش های رخ داده در جوامع بشری هستند غیر قابل انکار است. چرا که اثر تربیتی  این افراد، بر روح و روان اعضای تشکیل دهنده ی جوامع، در برخی برهه ها باعث تغییرات اساسی در رفتار یک یا چندین نسل بعد خواهد شد.

چیزی که ناگفته پیداست، این است که سلامت، رشد و ارتقای ماردان و زنان، موجب اعتلای جامعه ی بشریت خواهد شد. روز مادر بهانه ایست برای قدر  دانی از این سرچشمه های زندگی بخش و تاثیر گذار، که با لطافت ها و مهربانی هایشان، دنیا را جای زیبا تری می کنند.

ما در شرکت پونک شیر خاوران، این روز را به تمامی زنام و مادران، تبریک و تهنیت گقته و برای تمام این عزیزان بهترین ها را آرزومندیم.

اشتراک در تلگرام
, , , , , ,
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp