پنیر موزارلا با شیر بوفالو بهترین پنیر پیتزای دنیا

۲۰ خرداد, ۱۴۰۱

پنیر موزارلا با شیر بوفالو بهترین پنیر پیتزای دنیا

آیا می دانید بهترین پنیر پیتزا ی دنیا چه نوع پنیری است؟ در واقع باید گفت پنیر موزارلا با شیر بوفالو بهترین پنیر پیتزای دنیاست.

پیتزا همیشه هم معنی و مترادف با انواع پنیر است. ممکن است با شنیدن کلمه ی پنیر پیتزا و پیتزا، ذهن شما نا خواسته به سمت فست فود ها، تبلیغات تلویزیونی، عکس ها و سلفی های خوشمزه و هیجان انگیز منحرف شود اما در واقع، حقیقت های جالبتری در مورد پیتزا و انواع پنیر پیتزا وجود دارد که ما سعی داریم شما را با آنها آشنا کنیم.

بهترین پنیر پیتزا

بهترین پنیر پیتزای دنیا

بهترین انتخاب برای اکثر پیتزاها، پنیر پیتزا موزارلاست. ویژه ترین و ایده آل ترین حالت ممکن، پنیر موزارلا بوفالو است که بهترین آن در شهر ناپل، مهد پیتزای مدرن تولید و ارائه می شود. البته برای پخت پیتزا شما انتخاب های خوب و هیجان انگیز دیگری نیز دارید و لی ما در اینجا به پنیر موزارلا بوفالو می پردازیم.

پنیر موزارلا بوفالو

باید اعتراف کنیم که از نظر ما و همه ی مردم در سراسر دنیا موزارلای واقعی همان چیزی است که از شیر گاومیش کامپانیا و در ناپل به دست می آید. و بهترین پنیر پیتزا نیز، همان پنیر موزارلایی است که از خامه ای ترین شیر گاومیش های ایتالیایی تهیه می شود. شاید شما تجربه اش را داشته باشید ولی اگر ندارید باید بگوییم که پنیر پیتزای واقعی همین نوع پنیر موزارلاست.

آیا پنیر موزارلای بوفالو به عنوان پنیر پیتزا به خوبی ذوب می شود؟

در جواب این سوال باید گفت، بله. پنیر موزارلای بوفالو همان پنیری است که حوضچه های کوچک خامه ای و کشدار را بر روی پیتزا های فوق العاده ایجاد می کند. احتمالا در تصاویر و عکس های فست فود ها و یا پیتزافروشی های معروف این بافت و فرم را دیده اید. شاید هم آن را امتحان کرده و از بافت و طعم بی نظیرش لذت برده باشید.

ترفندهای پخت پیتزاهای رستورانی

 استفاده از پنیر موزارلای بوفالو برای پیتزا

در همین ابتدا باید توجه داشته باشید که اجاق ها و فر های ما نمی توانند به اندازه ی اجاق های سنگی مخصوص پخت پیتزا داغ شوند. بنابراین گاهی ممکن است در بعضی از قسمت های پیتزایتان، لکه هایی روشن و خیس باقی بماند. برای رفع این مشکل، بعد از باز کردن بسته بندی پنیر موزارلا بوفالو و قبل از پختن، آن را در یک سبد قرار دهید تا کمی خشک شود. در این مرحله میتوان کمی نمک هم به پنیر ها افزود.

حالا می توانید با گوجه فرنگی و ریحان تازه از طعم یک مارگاریتای ایتالیایی لذت ببرید و یا پیتزای مورد علاقه ی خودتان را خلق کنید. در هر صورت شما از طعم واقعی پنیر پیتزاف یعنی پنیر موزارلا بوفالو لذت خواهید برد.

 

 

اشتراک در تلگرام
, ,
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp