۲۹ مهرماه ۱۴۰۳، روز ملی صادرات

  1. خانه
  2. /
  3. رویدادها
  4. /
  5. ۲۹ مهرماه ۱۴۰۳، روز ملی صادرات

۲۹ مهرماه؛ روز ملي صادرات

صادرات در واقع موتور حرکت و چرخش اقتصاد و و شرط رشد و ماندگاری کشورها در بازارهای جهانی است و نقش کلیدی را در ارتقای اقتصاد هر ملتی بازی می کند، زیرا افزایش ظرفیت‌های تولید و ایجاد ظرفیت‌های جدید و هموار کردن راه توسعه صادرات، نقش دولت را به عنوان مهمترین ضامن سرمایه گذاری‌های موجود و کاهش انحصار واضح تر می کند.

روز ملی صادرات

از سال ۱۳۷۶ با تصويب شوراي فرهنگ عمومي كشور بيست و نهم مهر ماه به نام روز ملي صادرات نامگذاری و تعيين گرديد.
اختصاص یک روز از روزهای سال به مقوله‌ی صادرات،باعث ترویج فرهنگ صادرات در میان توده مردم و تقدیر از فعالان اقتصادی می شود.

و همچنین فرصتی برای تبادل افکار، دانش و تجربیات، ضمن شناخت تنگناها ایجاد می کند. همه‌ی این عوامل برای بررسی راهکارهای رسیدن به هدف والا ی جهش صادرات می باشد.

همانطور که می دانید جهش صادرات رابطه‌ی مستقیمی با پیشرفت بنیادی و اساسی کشورهادارد.این موضوع علاوه بر افزایش روابط بین المللی باعث بالارفتن سطح رفاه اجتماعی ملت ها می گردد.

صادرات چیست؟

فروش يا عرضه‌ي كالا‌ها و خدمات هر كشور را به كشورهاي ديگر، در ازاي دريافت كالاها، خدمات، ارز، طلا، تسويه‌ي بدهي‌ها و يا به منظور كمك بلاعوض، صادرات گويند.

همچنين به هر شخص حقیقی و یا حقوقی که دارای کارت بازرگانی و یا مجوز وزارت بازرگانی بوده و اقدام به صدور کالا نماید صادرکننده اطلاق میشود.

با تنوع بخشیدن به بخش اقتصاد و کسب درآمدهای غیر نفتی، می توان گامهای موثری در زمینه ی کاهش وابستگی‌ها و نوسانات اقتصادی برداشت. همچنین میتوان با افزایش اشتغال و رفاه اجتماعی در کنار کاهش وابستگی به عواید فروش نفت، به افزایش صادرات غیر نفتی کمک کرد. زیرا افزایش و تقویت صادرات غیر نفتی به معنی افزایش و رونق تولید است. این راهکار لزوما افزایش تقاضا برای نیروی کار، ایجاد اشتغال پایدار و رفع معضل بیکاری را به دنبال دارد.

بنابراین میتوان با پرداختن به این مقوله‌ی مهم، مشکلات اجتماعی مانند بیکاری و تورم را تا حدود زیادی کنترل و حتی ریشه کن کرد.

شرکت پونک شیر خاوران، به عنوان یکی از شرکت های صادر کننده، در کنار تمام فعالان عرصه ی اقتصاد و صادرات کشور، ضمن گرامیداشت روز ملی صادرات،در تلاش است با افزایش میزان صادرات خود، گامی موثر در راستای ارتقای چرخه ی اقتصاد غیر نفتی کشور بر دارد.

مطالب مرتبط:
از توجه شما سپاسگزاریم.
سایر مطالب تکین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

29 مهرماه، روز ملی صادرات
خمیر پیراشکی فلفلی تکین
خمیر پیراشکی زعفرانی تکین
خمیر پیراشکی ساده تکین
پنیر پیتزا رنده 2 کیلویی (ظرف) تکین
پنیر پیتزا ورقه 400 گرمی تکین
پنیر پیتزا پروسس ورقه ای 180 گرمی تکین
خمیر پیتزا مینی تکین
پنیر پیتزا یک کیلویی سوپر مارکتی رویال
پنیر پیتزا 180 گرمی تکین
پنیر پیتزا دو کیلویی تکین
تاپینگ پیتزا دانمارکی تکین
تاپینگ پیتزا ویژه تکین
تاپینگ پیتزا اسنکی تکین
خمیر پیتزا زعفرانی تکین
خمیر پیتزا ساده تکین
پنیر پیتزا ویژه ظرفی تکین
خمیر پیراشکی فلفلی تکین

جدید‌ترین مطالب