طرز تهیه پیراشکی مرغ

یکی  از غذاهای پرطرفدار امروزی، پیراشکی است. و این غذای خوشمزه معمولا به عنوان یک عصرانه یا پیش غذا شناخته و مصرف می شود. البته بعضی از فینگرفودها با طعم و مزهای بسیار متنوع نیز در خانواده ی پیراشکی ها قرار می گیرند. تنوع بالای پیراشکی ها و ساده بودن طرز تهیه ی آن، در نتیجه باعث محبوبیت بیشتر این غذا در بین مردم شده است. از انواع مختلف پیراشکی می توان به پیراشکی پنیری، پیراشکی گوشت، پیراشکی کالباس، پیراشکی سویا، پیراشکی جعفری، پیراشکی سیب زمینی، پیراشکی مرغ و … اشاره کرد. ولی ما در ادامه ی این مطلب به طرز تهیه پیراشکی مرغ خواهیم پرداخت.

مواد لازم:

فیله مرغیک عدد
قارچ۱۰۰ گرم
پیاز دو عدد متوسط
سوسیسیک عدد اختیاری
فلفل دلمه اینصف یک عدد
سیریک حبه
ربیک قاشق غذاخوری
ادویهزردچوبه، نمک، فلفل سیاه
خمیر پیراشکی تکینبه تعداد لازم
روغن برای سرخ کردنبه مقدار لازم

مراحل تهیه ی پیراشکی مرغ

تهیه مواد داخل پیراشکی

پیاز را نگینی خرد کنید و با قطعات مرغ در روغن تفت بدهید. و بگذارید پیازها نرم و مرغ ها تغییر رنگ بدهند. وقتی پیازها طلایی رنگ شد، ادویه ها را اضافه کنید. در این مرحله مقداری آب به قابلمه اضافه کنید و اجازه بدهید مرغ ها در پیاز و ادویه بپزند.

بعد از پختن مرغ ها آن ها را ریش کنید، و مرغ های ریش شده را همراه  پیاز در روغن سرخ کنید تا طلایی شوند. بعد از طلایی شدن پیاز و مرغ ها، کالباس که از قبل نگینی خرد کرده اید را نیز به ظرف اضافه می کنیم. البته برای این پیراشکی اضافه کردن کالباس و سوسیس اختیاری است در نتیجه می تواند بسته به ذائقه ی شما حذف یا اضافه شود.

بیشتر بخوانید:  پیراشکی گوشت روسی: دستور پختی که عاشقش می‌شوید

حالا بعد از اینکه مرغ و سوسیس یا کالباس ها تفت داده شدند وقت اضافه شدن فلفل دلمه ای و قارچ رسیده است. بعد از اضافه کردن فلفل دلمه ای و قارچ، حالا باید رب را به مواد اضافه کنیم و با ادویه های گفته شده در دستور پخت، تفت می دهیم. و  کمی بعد ظرف را از روی حرارت برمیداریم.

پیچیدن خمیر

اکنون مواد داخل پیراشکی حاضر است. پس حالا نوبت به پیچیدن خمیرهای پیراشکی تکین رسیده است.

با توجه به تنوع مواد پیراشکی، می توان مواد متفاوتی را داخل خمیرها پیچید. به عنوان مثال میتوان به مواد بالا پنیر پیتزای تکین، انواع سبزیجات معطر و حتی سیب زمینی اضافه کرد.

برای پیچیدن خمیر پیراشکی روش های متفاوتی وجود دارد و شما می توانید با هر روشی که دوست دارید خمیرها را بپیچید .

خب حالا خمیر پیراشکی تکین را از بسته بندی خارج کنید .و بر روی سینی قرار دهید البته می توانید کف سینی را مقداری آرد بپاشید. مواد داخل پیراشکی را روی خمیر  قرار دهید و از یکطرف خمیر را بر روی طرف دیگر تا کنید. می توانید با دست پیچ هایی برای بستن خمیر ایجاد کنید. اگر این کار برای شما سخت است، دو طرف خمیر را روی هم قرار دهید و سپس آن را به کمک پشت چنگال به هم فشار دهید تا بسته شوند. مطمئن شوید که مواد کاملا با خمیر پوشیده شده اند و حالا پیراشکی های آماده را شده را در روغن کافی سرخ کنید.

می توانید پیراشکی ها را در فر و تستر هم آماده کنید. حتی در بعضی از دستور پخت ها نیازی به بستن خمیر نیست. و مواد روی خمیر گذاشته می شوند و در فر پخته می شوند.

بیشتر بخوانید:  پیراشکی گوشت روسی: دستور پختی که عاشقش می‌شوید

پیراشکی مرغ شما آماده است. نوش جان

از توجه شما سپاسگزاریم.
سایر مطالب تکین
پیراشکی مرغ
خمیر پیراشکی فلفلی تکین
خمیر پیراشکی زعفرانی تکین
خمیر پیراشکی ساده تکین
پنیر پیتزا رنده 2 کیلویی (ظرف) تکین
پنیر پیتزا ورقه 400 گرمی تکین
پنیر پیتزا پروسس ورقه ای 180 گرمی تکین
خمیر پیتزا مینی تکین
پنیر پیتزا یک کیلویی سوپر مارکتی رویال
پنیر پیتزا 180 گرمی تکین
پنیر پیتزا دو کیلویی تکین
تاپینگ پیتزا دانمارکی تکین
تاپینگ پیتزا ویژه تکین
تاپینگ پیتزا اسنکی تکین
خمیر پیتزا زعفرانی تکین
خمیر پیتزا ساده تکین
پنیر پیتزا ویژه ظرفی تکین
خمیر پیراشکی فلفلی تکین

جدید‌ترین مطالب