تاپینگ پیتزا های برزیلی

۲۳ خرداد, ۱۴۰۱

تاپینگ پیتزا های برزیلی

تاپینگ پیتزا های برزیلی، یا مواد رویه ی پیتزا که در کشور برزیل رایج شده اند. (حقایق سرگرم کننده و جالب)

بسیاری از شما ممکن است بپرسیدکه تفاوت بین پیتزای آمریکایی یا ایتالیایی و پیتزای برزیلی چیست؟ با وجود اینکه پیتزا یک غذای معروف در سرتاسر دنیاست، ولی طرز تهیه و رویه های مورد استفاده در هر منطقه بسته به ذائقه و سلیقه ی مردم آنجا متغیر است. در کشور برزیل هم تاپینگ ها ی پیتزا با سایر کشورها نسبتاً متفاوت است.

تاریخچه پیتزا در برزیل

پیتزا با مهاجران ایتالیایی که به طور گسترده از سال ۱۸۸۰ تا ۱۹۳۰  به برزیل رسید. تا سال ۱۹۵۰، پیتزا فقط در بین مردم ایتالیا و فرزندان آنها محبوب بود. با این حال، بعدها در طول زمان، عشق به پیتزا در سراسر کشور  برزیل گسترش یافت. طبق آمار اتحادیه پیتزا فروشی برزیل، امروزه بیش از ۴۰ هزار پیتزا فروشی در این کشور وجود دارد.

انواع پیتزا در برزیل

البته امروزه به راحتی می توانید انواع پیتزا را در سراسر برزیل پیدا کنید. به طور کلی، پیتزاهای برزیلی معمولاً با پوسته نازک و ترد، مقدار کمی سس گوجه فرنگی و مقدار زیادی پنیر پیتزا ارائه می شوند.

علاوه بر این، همه ی پیتزا فروشی ها در برزیل معمولا پیتزاهای نصفه و نیمه را نیز ارائه می دهند. مردم می توانند برای هر نیمه ی از پیتزای خود، تاپینگ های مختلفی را انتخاب کنند تا طعم های متفاوت و جذابی را تجربه کنند.

تاپینگ پیتزا های برزیلی

تاپینگ پیتزا های برزیلی:

رایج ترین انواع پیتزای برزیلی muçarela، calabresa، frango com catupiry، و پرتغالی هستند. محبوب ترین تاپینگ های پیتزا در برزیل عبارتند از:

پیتزا موچارلا: سس گوجه فرنگی و پنیر موزارلا.

پیتزا کالابرسا: سس گوجه فرنگی، پنیر موزارلا و سوسیس کالابرسا.

Frango com Catupiry  : سس گوجه فرنگی، پنیر موزارلا، مرغ خرد شده و پنیر خامه ای برزیلی.

پیتزا پرتغالی: سس گوجه فرنگی، پنیر موزارلا، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، پیاز، سوسیس کالابرسا، ژامبون، تخم مرغ آب پز و زیتون. برخی مکان ها ممکن است ذرت، نخود فرنگی و یا بیکن را نیز به آن اضافه کنند.

Quatro Queijos : سس گوجه فرنگی و ترکیبی از چهار نوع پنیر – معمولا موزارلا، پارمزان، پنیر آبی و پنیر خامه ای برزیلی.

پیتزا مارگریتا

مارگریتا: سس گوجه فرنگی، پنیر موزارلا، گوجه فرنگی و برگ ریحان. مکان‌های شیک‌تر ممکن است موزارلای تازه را نیز به آن اضافه کنند.

پرسونتو: سس گوجه فرنگی، پنیر موزارلا و ژامبون.

کارنه سکا: سس گوجه فرنگی، پنیر موزارلا و گوشت خشک.

Alho : سس گوجه فرنگی، پنیر موزارلا، و سیر سرخ شده.

کامارائو: سس گوجه فرنگی، پنیر موزارلا و میگو کبابی.

پالمیتو: سس گوجه فرنگی، پنیر موزارلا و قلب نخل.

پیتزا گوجه فرنگی Seco com Rúcul : سس گوجه فرنگی، پنیر موزارلا، گوجه فرنگی خشک شده و آرگولا.

شایان ذکر است که اکثر پیتزا فروشی های برزیل به تمام پیتزاهای خود پونه کوهی اضافه می کنند. اگر طعم پونه ی کوهی را نمی پسندید فقط از آنها بخواهید که از قبل آن را اضافه نکنند.

تاپینگ پیتزا های برزیلی عجیب و غریب

برخی از پیتزا فروشی ها شروع به خلاقیت کردند و موادی مانند سیب زمینی سرخ کرده، استروگونوف، نان برگر، کباب و نان سیر را به پیتزاهای خود اضافه کردند. با این حال، این نوآوری ها در همه جای برزیل مورد استقبال واقع نشد. ولی هنوز هم می‌توانید رویه‌های عجیب و غریب روی پیتزا را در چند پیتزا فروشی کشور برزیل پیدا کنید.

پیتزای شیرین

پیتزا دسر یک غذای محبوب در سراسر برزیل است. معمولا مردم برزیل این پیتزا را نیمه شور و نیمه شیرین سفارش می دهند. رایج ترین تاپینگ های پیتزا دسر در برزیل را بررسی کنید:

پیتزا موز: موز، پنیر موزارلا، شکر و دارچین

پیتزا شکلات: شکلات ساده یا شکلات با آجیل، توت فرنگی و اسپرینکلت.

Romeu e Julieta : پنیر موزارلا و خمیر گواوا.

Beijinho : شیر تغلیظ شده و نارگیل رنده شده.

مکان‌هایی در برزیل وجود دارند که منوی پیتزای شیرین آنها حتی به اندازه غذاهای معمولی متنوع و گسترده است. در اکثر پیتزا فروشی های برزیل می توانید پیتزاهای نوتلا، پاچوکا و دولچه د لیته را به راحتی پیدا کنید.

 

خوردن پیتزا با چنگال و چاقو

برزیلی ها معمولا از دست خود برای خوردن غذا استفاده نمی کنند. آنها برای خوردن پیتزا، برگر یا فینگر فود،یا آن را با دستمال نگه می دارند و یا از چنگال و چاقو برای بریدن آن استفاده می کنند. همانطور که گفته شد، رایج ترین روش برای خوردن پیتزا در برزیل استفاده از چنگال و چاقو پس از قرار دادن تکه پیتزا در بشقاب است.

سس کچاپ روی پیتزا؟

این موضوع حتی در بین برزیلی ها نیز قابل بحث است. در برخی از شهرهای برزیل، معمولاً مردم سس کچاپ، سس مایونز و خردل را به پیتزاهای خود اضافه می کنند.

به عنوان مثال، Cariocas همیشه سس گوجه فرنگی را روی پیتزای خود می‌گذارند و پیتزافروشی‌ها معمولاً بطری‌ها یا کیسه‌های سس کچاپ را به طور مرتب روی میزهای خود می‌گذارند.

با این وجود، سس کچاپ هنوز یک گزینه ممنوع برای سایر برزیلی ها است. به عنوان مثال، مردم سائوپائولو اینطور فکر نمی کنند.

البته در کشور ما ایران، استفاده از سس کچاپ در انواع پیتزا بسیار متداول و رایج است. و حتی برخی از افراد آن را جزو جدانشدنی پیتزا می دانند که این ترجیحات در سایر کشورها مثل برزیل متفاوت است.

اشتراک در تلگرام
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp