روز جهانی ایمنی و بهداشت در کار ۲۰۲۲

۸ اردیبهشت, ۱۴۰۱

روز جهانی ایمنی و بهداشت در کار ۲۰۲۲

روز جهانی ایمنی و بهداشت در کار ۲۸ آوریل ۲۰۲۲

امروز ۲۸ آوریل ۲۰۲۲ (۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) به نام روز جهانی ایمنی و بهداشت در کار  و بهداشت حرفه ای نام گذاری شده است. روز جهانی ایمنی و سلامت در محل کار، به منظور ارتقا و آموزش همه ی افراد جامعه و  توجه به پیشگیری از حوادث و بیماری های شغلی نامگذاری شده است.

World Day for Safety and Health at Work 2022

در تمام دنیا دولت ها ملزم به تامین سلامت و بهداشت میلیون ها نفر در محیط کارشان هستند. کارگران و کارفرمایانی که  سلامت خود را برای چرخاندن چرخه های اقتصادی ملت ها به خطر می اندازند.

در سالهای اخیر همه گیری کرونا، بهداشت حرفه ای و محیط کار را در سراسر دنیا با چالش های بزرگی روبه رو کرده، و تقریبا تمام جوانب زندگی افراد جامعه (چه افراد شاغل و چه افراد غیر شاغل)  را تحت تاثیر قرار داده است.

با استفاده از تجربیاتی که در اپیدمی کرونا کسب شد، سازمان های جهانی و دولت ها به سمت استفاده از این دانش و آگاهی ها برای ارتقای سلامت شغلی افراد و محیط های کاری متمایل شده اند.

استراتژی های جدید تقویت و ارتقای سیستم های ایمنی و بهداشت حرفه ای، در تلاش برای افزایش تاب آوری محیط های شغلی و حرفه ای در مقابل تنش های امروزه و اتفاقات و حوادث آتی است.

بروز حوادث و بیماریها در محیط کار اجتناب ناپذیر هستند ولی می توان با پیاده سازی استراتژی های به روز و کارآمد بهداشت محیط کار، این حوادث و اتفاقات را با حداقل آسیب های فیزیکی و روانی مدیریت کرد.مسلما مدیریت صحیح تنش های بهداشت حرفه ای، به افزایش سطح ایمنی محیط کاری و در نهایت افزایش کارایی نیروهای انسانی خواهد انجامید.

ما نیز در پونک شیر خاوران این روز را در کنار تمام فعالان بخش سلامت و بهداشت حرفه ای گرامی می داریم. و برای ایجاد فضای شغلی امن تر و سالم تر همچنان تلاش خواهیم کرد.

 

 

اشتراک در تلگرام
,
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp