روز جهانی اطلاعات و ارتباطات و جامعه ی اطلاعاتی ۲۰۲۴ مبارک

  1. خانه
  2. /
  3. رویدادها
  4. /
  5. روز جهانی اطلاعات و ارتباطات و جامعه ی اطلاعاتی ۲۰۲۴ مبارک

۱۷ می روز جهانی اطلاعات و ارتباطات و جامعه ی اطلاعاتی و جامعه ی اطلاعاتی مبارک. این روز در واقع روز همه ی ما است. ۱۷ می روز جهانی اطلاعات و ارتباطات نامگذاری شده است. هدف از این نامگذاری افزایش آگاهی افراد جامعه از امکانات ارتباطی در دسترس و فن اوری اطلاعات و ارتباطات است. اما امروزه چنان سرعت انتقال داده ها افزایش پیدا کرده است که آگاهی های لازم سریعتر از حد انتظار در دسترس عموم قرار میگیرد. و احتمالا باید در این روز فقط یاداوری شویم که چقدر تکولوژی ارتباطات و اطلاعات همه چیز را تغییر داده و زندگی را برایمان ساده کرده است.

17 می روز جهانی اطلاعات و ارتباطات و جامعه ی اطلاعاتی

این روز را نباید فقط به فرد، یا قشر خاصی از جامعه تبریک گفت بلکه باید به هر کسی که به نحوی با اطلاعات و ارتباطات سر و کار دارد تبریک بگوییم. در جامعه ی امروزی که اینترنت، موبایل، فضاهای مجازی و … اطرافمان را احاطه کرده اند و هر کدام از ما به نحوی از این راه های ارتباطی استفاده می کنیم، معنی واقعی اطلاعات و ارتباطات مفهومی متفاوت نسبت به گذشته پیدا کرده است.

در گذشته اطلاعات محدودتر و ارتباطات نیز اینقدر سهل الوصول نبودند. اما امروزه سرعت تبادل اطلاعات و برقراری ارتباطات افزایش پیدا کرده است طوری که عملا بیشتر افراد به حجم و یا نحوه ی تبادل داده ها حتی فکر هم نمی کنند. به همین دلیل بهتر است این روز را به صورت اختصاصی به کارشناسان و مهندسانی تبریک بگوییم که این فن آوری ها را مدیون آنهاییم.

در واقع ۱۷ می سالروز تاسیس اتحادیه ی بین المللی مخابرات و امضای اولین کنوسیون بین المللی تلگراف است.

یکی از دلایل نام طولانی و بلند بالای این روز، در واقع ادغام دو روز مرتبط با هم است. روز اول، بزرگداشت ۱۷ می سال ۱۹۶۹ یعنی سالروز بنیانگذاری اتحادیه بین المللی مخابرات است و روز دوم روز جهانی جامعه ی اطلاعاتی است که در ۱۷ می سال ۲۰۰۶ نامگذاری شد. ارتباط و نزدیکی این دو مناسبت، چه از نظر روز نامگذاری و چه از نظر ماهیت و هدف، منجر به ادغامشان شد. در نتیجه ما امروزه این دو مناسبت را با این نام طولانی در یک روز جشن میگیریم.

پیتزا و ارتباطات

همانطور که می دانید پیتزا، معروف ترین غذای بین المللی است و از آنجایی که غذا هم یک زبان بین المللی برای ارتباط محسوب می شود، می توان برای انتقال اطلاعات از پیتزا نیز استفاده کرد.

امروزه فضاهای مجازی پر از اخبار و مطالبی است که در آنها می توانیم ارتباط بین ملت ها و مردم را به واسطه ی غذاها، ببینیم.

انواع مختلف پیتزا، در سراسر دنیا مثل یک زبان مشترک عمل می کنند و معمولا به عنوان یک غذای حاوی پیام هایی صلح آمیز برای گسترش ارتباطات بین مردم به کار میروند که البته به دلیل ماهیت و نوع پیامشان، بسیار هم  موثر بوده اند.

پیشنهادات

امروز به بهانه ی روز ارتباطات یک پیتزا تهیه کنید و آن را با همکارانتان میل کنید. و یا در کنار خانواده تان پیتزا بپزید و آن را میل کنید. حتی میتوانید چند پیتزا تهیه کنید و آن را برای همسایه، دوست و همکارتان ارسال کنید و این روز به آنها هم تبریک بگویید.

مطالب مرتبط:
از توجه شما سپاسگزاریم.
سایر مطالب تکین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

17 می روز جهانی اطلاعات و ارتباطات و جامعه ی اطلاعاتی
خمیر پیراشکی فلفلی تکین
خمیر پیراشکی زعفرانی تکین
خمیر پیراشکی ساده تکین
پنیر پیتزا رنده 2 کیلویی (ظرف) تکین
پنیر پیتزا ورقه 400 گرمی تکین
پنیر پیتزا پروسس ورقه ای 180 گرمی تکین
خمیر پیتزا مینی تکین
پنیر پیتزا یک کیلویی سوپر مارکتی رویال
پنیر پیتزا 180 گرمی تکین
پنیر پیتزا دو کیلویی تکین
تاپینگ پیتزا دانمارکی تکین
تاپینگ پیتزا ویژه تکین
تاپینگ پیتزا اسنکی تکین
خمیر پیتزا زعفرانی تکین
خمیر پیتزا ساده تکین
پنیر پیتزا ویژه ظرفی تکین
خمیر پیراشکی فلفلی تکین

جدید‌ترین مطالب