روز پدر مبارک

۲۵ بهمن, ۱۴۰۰

روز پدر مبارک

روز پدر مبارک بر همه ی پدران عزیز مبارک.

جایگاه والدین

پدر و مادر در دیدگاه ما مسلمانان، مجرایی برای دریافت رحمت الهی هستند. آنان در راستای رحمت الهی، و ذاتی که در خلقتشان نهاده شده است، از همان ابتدا با مهربانی، پرورش و تربیت فرزندانشان را برعهده می گیرند که این مساله خود اثبات کننده ی معنویت رفتار آن هاست. معنویت جاری در رفتار محبت آمیز پدر و مادر نسبت به فرزندانشان، در همه ی بخش های زندگی نمود پیدا می کند و سبک زندگی خاص و منحصر به فردی را به وجود می آورد.

قدرشناسی نسبت به والدین

به همین دلیل سپاسگذاری، قدرشناسی، اطاعت و  مهربانی نسبت به والدین، جزو وظایف انسانی و الهی هر فرد محسوب می شود.

که در دین اسلام  و آموزه های دینی و عرفانی همه ی ادیان و مذاهب بر آن تاکید شده است. تا جایی که در قرآن کریم نخستین دستور بعد از ایمان به خدا و یکتا پرستی، سفارش نسبت به جایگاه و احترام و نیکی به والدین است.

بعد از دستورات الهی و دینی ، آموزه های تربیتی زیادی نیز از بزرگان و فرهیختگان هر فرهنگ و ملت، نسبت به والدین به مردم ارائه شده است.

روز پدر

امروز به مناسبت میلاد حضرت علی (ع)، روز پدر نامگذاری شده است. جایگاه والای پدران، و نقش تاثیر گذار و تعیین کننده ی آنان ، بر آینده و سرنوشت هر فرد انکار ناپذیر است. از این رو، این روز بهانه ای برای قدر شناسی و یادآوری فداکاری ها و زحمات این قهرمانان بی نام و نشان است.

پدران علاوه بر زحمات و لطف هایی که به فرزندانشان دارند، به طور معمول، اولین الگوی رفتاری هر فردی محسوب می شوند. بنابراین می توان گفت، پدران شالوده و بنای تربیتی فرزندان هستند. این بنیاد تربیتی به واسطه ی مادران ارتقا پیدا می کند و در خانواده تکمیل می شود.

ما نیز این روز بزرگ را به همه ی پدران عزیز، در سراسر دنیا تبریک گفته و برایشان سلامتی، سربلندی و خوشحالی را آرزومندیم.

اشتراک در تلگرام
, , , , , ,
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp