در این مطلب میخواهیم  ۷ راز پنیر پیتزای کشدار را بین کنیم. در ادامه همراه ما باشید…

پنیر پیتزا یکی از محصولات لبنی پرطرفدار در سراسر دنیاست. با توجه به افزایش مصرف انواع فست فود ها،به خصوص انواع پیتزا، مصرف پنیر پیتزا نیز هر روز در حال گسترش است. اگر شما هم برای تهیه پیتزا به پیتزا فروشی ها و فست فودی های سطح شهر رفته باشید، شاید متوجه تفاوت پیتزاهای بیرون با انواع خانگی آن شده باشید. پیتزایی که در خانه آماده می شود بیشتر اوقات، نسبت به پیتزاهای بیرون به دلیل کیفیت و سلامت مواد مورد استفاده، در مجموع سالم تر است. علاوه بر این پخت پیتزا در کنار دوستان و اعضای خانواده سرگرم کننده و لذت بخش است و می تواند یکی از برنامه های ثابت شما  در روز های تعطیل باشد.

پنیر پیتزای کشدار

همه ی ما دوست داریم پیتزایی فوق العاده بپزیم. پیتزایی که توانایی ما در آشپزی را ثابت کند، اما مشکلی که برخی از افراد در تهیه ی پیتزا با آن مواجهند این است که پیتزای آنها خیلی شبیه پیتزاهای بیرن نمی شود و یا پنیر پیتزایشان به اندازه ی کافی کش نمی آید.

برای برخی از افراد این مساله در اولویت نیست و بیشتر به طعم و کیفیت پنیر و پیتزا اهمیت می دهند تا میزان کش آمدن آن، هر چند این دو مقوله بی ارتباط با هم نیستند. ولی برای برخی افراد از جمله کودکان، کش آمدن پنیر پیتزا لذت بخش و جذاب است.

به همین دلیل در این مقاله بر آن شدیم تا به ۷ راز پنیر پیتزای کشدار  بپردازیم. خواندن این مطلب از آنجایی جالب تر می شود که ما در پونک شیر خاوران با نام تجاری تکین، تولید کننده ی انواع پنیر پیتزا هستیم، به همین دلیل خواندن این مطلب برای شما عزیزان خالی از لطف نخواهد بود.

برای داشتن پنیر پیتزای کشدار چه باید کرد؟

۱-پنیر پیتزا را به دما محیط برسانید:

پنیر پیتزا به دلیل ویژگی های خاصی که دارد معمولا به صورت منجمد و فریز شده نگهداری و عرضه می شود. بنابراین پنیر پیتزا را از فریزر خارج کنید و صبر کنید تا پنیر به دمای محیط برسد. این کار فرآیند پخت پیتزا راحت تر خواهد کرد و به کش آمدن پنیر نیز کمک می کند.

۲-پنیر زیاد بریزید:

برای اینکه پیتزایی خوب و خوش طعم داشته باشید، لازم است که در استفاده از پنیر، دست و دلباز باشید.استفاده از یک پنیر پیتزای خوب و با کیفیت، با عطر و طعم خوب، تجربه ای لذت بخشی از پخت پیتزا را برای شما فراهم می کند. پس تا جایی که دستور پخت پیتزایتان اجازه می دهد، پنیر بریزید. معمولا اولین لایه روی خمیر پیتزا، سس گوجه فرنگی است، و بعد از آن پنیر پیتزا ریخته می شود. در این لایه پنیر زیادی بریزید به طوری که فقط یک دهم از پنیر موجود در دستور پخت، برای روی مواد باقی بماند.

۳-دمای استاندارد را پیدا کنید:

برای تهیه پیتزا نمی توان دما و مدت زمان دقیقی را تعیین کرد، چون فرآیند طبخ کاملا متاثر از نوع فر و عملکرد آن است. از آنجایی که هر فر ممکن است دمای متفاوتی را برای پخت ایجاد کند، بنابراین شما باید دمای استاندارد فر خود را بیابید و برای تهیه ی پیتزا آنرا تنظیم کنید. در حالت کلی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد و زمان ۷ تا ۱۰ دقیقه، برای پخت پیتزا کافیست. ولی شما باید با توجه به نقطه ی ذوب پنیر، زمان و دمای پخت را تعیین کنید. نکته ی مهمی که در این اینجا باید به آن توجه کرد اینست که حتما قبل از گذاشتن پیتزا درون فر، فر را کاملا گرم کنید. برای اینکار، می توانید از زمانی که شروع به تهیه ی مواد پیتزا کرده اید فر را روشن کنید تا زمان پخت دمای مطلوبی داشته باشد. اگر فر در زمان شروع پخت، دمای مطلوبی نداشته باشد ممکن است خمیر خشک شود ولی پنیرها به خوبی ذوب نشده باشند.

 

۴-به سایز رشته های پنیر دقت کنید:

معمولا پنیر پیتزا در صنعت در دو اندازه ی ریز و درشت تولید و عرضه می گردد. شما بعد از خرید پنیر پیتزای تکین، می توانید رشته های آن را کمی نرم تر کنید و بعد در پخت پیتزا از آن استفاده کنید. این کار در پخش یکنواخت پنیر بر روی سطح پیتزا موثر است و در نهایت بافت یکنواخت و پنیر پیتزای کشدار را ایجاد خواهد کرد.

 

۵-مواد روی پیتزا:

همانطور که قبلا نیز گفته شد ، بهتر است ابتدا روی خمیر با مقدار زیادی پنیر پیتزا بپوشانید و سپس مواد دیگر را روی آن بریزید. این کار در جلوگیری از جدا شدن مواد از خمیر پیتزا و ذوب بهتر پنیر موثر است. سعی کنید موادی را که در لایه های بالایی قرار می گیرند زیاد نباشند و یا مثل حلقه های گوجه فرنگی، اندازه ای بزرگی نداشته باشند، هر چقدر اندازه و حجم این مواد بیشتر باشد، مانع از رسیدن حرارت به پنیر می شود، در نتیجه پنیر به صورت یکنواخت ذوب نمی شود و احتمالا در قسمت هایی سوخته و در قسمت هایی خام می ماند. علاوه بر این استفاده ی بیش از حد از مواد تر، باعث آب انداختن این مواد روی پنیر خواهد شد.

 

۶-روی پنیر را آب پاشی کنید:

بهتر است در هنگام تهیه پیتزا، روی پنیر مقداری آب را اسپری کنید. این میزان آب باعث افزایش رطوبت سطح پنیر و در نتیجه کش آمدن بهتر آن بعد از پخت خواهد شد.

 

۷-به گل پنیر توجه کنید:

وقتی پنیر در معرض حرارت قرار می گیرد بعد از مدتی روی سطح آن نقطه های طلایی رنگی ایجاد می شود به این نقطه های طلایی رنگ اصطلاحا گل پنیر گفته می شود. اگر این نقطه ها و یا گل های پنیر، طلایی  یا قهوه ای روشن باشد، نشانه ی کیفیت پنیر خواهد بود. برای داشتن پنیر پیتزای کشدار ، بهتر است تا مرحله ی گل انداختن پنیر صبر کنید و بعد پیتزا را از فر خارج کنید.

 

توجه به نکاتی که گفته شد بدون شک در کیفیت نهایی پیتزای شما موثر است. ما در پونک شیر خاوران، با تولید پنیر و خمیر پیتزاهای با کفیت، برای داشتن تجربه لذت بخش و بی نظیر پخت پیتزای خانگی در کنار شما هستیم.

 

 

پنیر پیتزای کشدار
خمیر پیراشکی فلفلی تکین
خمیر پیراشکی زعفرانی تکین
خمیر پیراشکی ساده تکین
پنیر پیتزا رنده 2 کیلویی (ظرف) تکین
پنیر پیتزا ورقه 400 گرمی تکین
پنیر پیتزا پروسس ورقه ای 180 گرمی تکین
خمیر پیتزا مینی تکین
پنیر پیتزا یک کیلویی سوپر مارکتی رویال
پنیر پیتزا 180 گرمی تکین
پنیر پیتزا دو کیلویی تکین
تاپینگ پیتزا دانمارکی تکین
تاپینگ پیتزا ویژه تکین
تاپینگ پیتزا اسنکی تکین
خمیر پیتزا زعفرانی تکین
خمیر پیتزا ساده تکین
IMG_8230
خمیر پیراشکی فلفلی تکین